7 marca w Szczecinku odbył się turniej eliminacyjny Kinder Joy of moving w kategorii „trójek” w Szczecinku. W zawodach wzięło udział 18 zespołów z całego województwa podzielonych na 3 grupy po 6 zespołów.

Młodzi siatkarze UKS Błyskawicy Stalpro Szczecin zagrali w sumie pięć spotkań z czego dwa z nich zakończyły się zwycięstwami szczecinian. Taki bilans spotkań pozwolił Błyskawicy na zajęcie czwartego miejsca w grupie i uzyskanie awansu do turnieju półfinałowego rozgrywek w naszym województwie.

Dla zawodników reprezentujących Błyskawicę Stalpro Szczecin była to pierwsza okazja zaprezentować się w takim zestawieniu osobowym. Mimo tego, że w pierwszym meczu gra była daleka od tego czego oczekiwaliby trenerzy i sami zawodnicy to z meczu na mecz widać było poprawę, a grze towarzyszyło ogromne zaangażowanie i dobra zabawa. Zadowolenia ze swojego zespołu nie krył trener Krystian Herrmann.

W pierwszym meczu z rówieśnikami z Pyrzyc zagraliśmy przeciętnie, ale potem z meczu na mecz wyglądaliśmy coraz lepiej. Widać było zaangażowanie, a skuteczna gra przynosiła nam kolejne punkty. Patrząc na staż treningowy chłopców, uważam, że zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Półfinał rozgrywek został zaplanowany na 25 kwietnia, jednak ze względu na decyzję Polskiego Związku Piłki Siatkowej o zawieszeniu wszystkich rozgrywek z powodu rozprzestrzeniania się Koronawirusa termin ten może ulec zmianie.