Na najniższym stopniu podium zakończyli zmagania w Młodzieżowych Mistrzostwach Województwa w piłce siatkowej młodzicy UKS Błyskawicy Stalpro Szczecin.

21 czerwca Mistrzostwa Województwa w siatkówce plażowej młodzików cieszyły się sporym zainteresowaniem, a nad morze do Kołobrzegu przyjechało aż 18 par z całego województwa. Barwy szczecińskiego klubu broniła jedna para: Iwo Bąkowski i Łukasz Safaryn. Mimo trudnych warunków atmosferycznych turniej przebiegał sprawnie, a szczecinianie pewnie przechodzili kolejne rundy pokonując swoich przeciwników wynikami 2:0. Pierwszą przeszkodą nie do pokonania okazali się młodzicy reprezentujący DMKS Delfin Darłowo, z którymi Bąkowski i Safaryn spotkali się w półfinale turnieju. Przegrana 2:0 oznaczała, że reprezentanci Błyskawicy Stalpro Szczecin zagrają o brązowy medal.

W małym finale nie brakowało emocji. Pierwszy set pewnie wygrany przez siatkarzy z UKS OPP Powiat Kołobrzeski zwiastował szybkie zakończenie spotkania na korzyść gospodarzy. Jednak wraz z rozpoczęciem drugiego seta role na boisku się odwróciły, a do głosu zaczęli dochodzić szczecinianie, którzy pewnie wygrali drugą partię. W decydującym trzecim secie przy głośnym dopingu starszych kolegów para Bąkowski/Safaryn nie wypuściła z rąk zwycięstwa i jako pierwsza zdobyła 15 punkt.

Brązowy medal dla zawodników Błyskawicy Stalpro Szczecin oznacza awans do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który zostanie rozegrany w terminie 6-8 lipca w Kołobrzegu. Przed półfinałami zawodnicy będą mieli okazję sprawdzić swoją formę sportową podczas XX Młodzieżowego Pucharu Bałtyku. Kategoria młodzika swoje mecze rozpocznie w czwartek 2 lipca.