Drugi raz w tym sezonie nasi młodzi siatkarze ulegli swoim rówieśnikom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach.

Za nami pierwsze spotkanie u siebie w ramach Zachodniopomorskiej Lidze Kadetów. O godzinie 10:00 w Hali Treningowej Netto Areny nasi młodzi siatkarze podejmowali zespół UKS SMS Police. Pierwsze akcje w meczu pokazały, że nie będzie to w pełni jednostronne spotkanie, a nasz zespół walką o każdą piłkę udowadniał, że nie podda się bez walki.

Wśród młodych siatkarzy UKS Błyskawica Stalpro Szczecin widać było niewielkie doświadczenie na tym poziomie rozgrywek. Do gry wkradło się wiele nie potrzebnych błędów, a popsute zagrywki uniemożliwiły zdobywanie punktów seriami. Mimo tego w wielu momentach w trakcie meczu widać było, że zawodnicy potrafili nawiązać równą walkę i kończyć nawet najtrudniejsze piłki w ataku. Choć zespół z Polic także nie ustrzegł się od błędów to było ich zdecydowanie mniej, a konsekwencja we wszystkich elementach pozwoliła na odniesienie zwycięstwa.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Polic 3:0 dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Już w najbliższą sobotę czekają nas kolejne emocje związane z meczem naszych kadetów, którzy na swojej hali podejmą zespół DMKS Delfin Darłowo.

UKS Błyskawica Stalpro Szczecin vs UKS SMS Police 0:3 (17:25, 19:25, 21:25)

Skład: O. Szpot, I. Derejczyk, M. Marcinkowski, K. Kacprzak, M. Stec, M. Kowalczyk, I. Bąkowski oraz W. Kwiecień, A. Łyszkowicz, R. Budysz, O. Klonowski