Wielkimi krokami zbliża się premierowy mecz seniorów Stalpro Błyskawicy na szczecińskim parkiecie. Wielu z Was pewnie zastanawia się nad tym, jaką siatkówkę zobaczy w wykonaniu podopiecznych trenera Sylli.

Krzysztof Zapaśnik i Kacper Cieśluk – to te dwie persony, w głównej mierze, będą reżyserami gry naszego zespołu w tym sezonie. Oczywiście możliwość dobrego rozegrania zależy, od jakości przyjęcia, ale styl naszej drużyny ma charakteryzować się dynamiką, dokładnością i powtarzalnością.

Jak chciałbym prowadzić grę Błyskawicy? Na pewno ciekawie i szybko, a przy tym dokładnie – mówi Zapaśnik – Ja zawsze lubię grać dużo „krótką” i szóstą strefą.

W podobnym tonie wypowiada się drugi z rozgrywających, który tłumaczy, jakie elementy będą kluczem do sukcesu w rozegraniu w tym sezonie.

Naszym zadaniem, jako rozgrywających jest odpowiednia interpretacja założeń wypracowanych podczas treningu i przeniesienie ich w warunki meczowe. Kluczem do sukcesu w rozegraniu, w tym sezonie będzie dokładność i powtarzalność. Opanowanie tych elementów pozwoli na skuteczną grę zespołu i przyniesie satysfakcję drużynie, a kibicom wiele radości – tłumaczy Cieśluk.