To była niezwykle emocjonująca niedziela, której głównymi bohaterami byli najlepsi juniorzy województwa zachodniopomorskiego. Na hali Szczecińskiego Domu Sportu spotkały się zespoły DMKS Delfin Darłowo, UKS Bronek Koszalin, UKS SMS Police oraz UKS Błyskawica Stalpro Szczecin.

Finał Mistrzostw Województwa został rozegrany zgodnie z systemem rozgrywek zaproponowanym przez Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej. Na początku rozegrano dwa mecze półfinałowe, w których zmierzyły się 3 najlepsze zespoły po fazie zasadniczej oraz SMS Police mający zagwarantowany udział w turnieju finałowym.

W pierwszym meczu półfinałowym spotkały się dwa zespoły z pierwszego i drugiego miejsca po rundzie zasadniczej. W obu meczach rozgrywanych jeszcze przed turniejem finałowym górą w meczach pomiędzy tymi zespołami była Błyskawica Stalpro Szczecin. Tym razem jednak lepsze wejście w mecz zaliczył DMKS Delfin Darłowo, który za sprawą skutecznych akcji swoich zawodników oraz licznych błędów po stronie szczecinian pewnie zwyciężył w dwóch pierwszych partiach spotkania. Trzeci i czwarty set to zwrot o 180 stopni. Do głosu doszli młodzi siatkarze Błyskawicy Stalpro Szczecin, którzy brylowali zwłaszcza w grze blokiem. Zdecydowane zwycięstwo w czwartym secie nie przełożyło się niestety na decydującą, piątą partię spotkania. Tie-break lepiej rozpoczęli goście z Darłowa, którzy szybko doprowadzili do prowadzenia 4:7. Mimo tego siatkarze Błyskawicy na zmianę stron schodzili prowadząc 8:7, a po chwili dołożyli jeszcze jeden punkt przybliżając się do najważniejszego, 15 punktu w secie. Niestety to był ostatni zryw szczecinian w tym secie, a do końca meczu karty rozdawali już tylko siatkarze Delfina Darłowa wygrywając 12:15.

UKS Błyskawica Stalpro Szczecin 2:3 DMKS Delfin Darłowo (22:25, 23:25, 25:16, 25:11, 12:15)

Galeria zdjęć z meczu


W drugim meczu półfinałowym również nie brakowało emocji. Spotkanie lepiej zaczął UKS Bronek Koszalin, który prowadził z faworytem turnieju nawet 10:3. Po przerwie na odpoczynek do odrabiania strat wzięli się siatkarze UKS SMS Police, którzy zmniejszyli stratę do zaledwie dwóch oczek. Na prowadzenie wyszli jednak dopiero w końcówce seta, kiedy to na tablicy widniał wynik 17:18. Od tego momentu zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Polic przejął inicjatywę i pewnie zwyciężył w pierwszej partii 20:25. W drugiej partii szybko zdobyta kilkupunktowa przewaga i kontrola przebiegu spotkania pozwoliła policzanom na pewne zwycięstwo 15:25. Trzeci set to bardzo zbliżony przebieg seta do pierwszej odsłony spotkania. Szybkie zbudowanie przewagi przez UKS Bronek Koszalin i równie szybkie odrabianie strat przez UKS SMS Police. Tym razem jednak faworyci nie pozwolili siatkarzom z Koszalina nawiązać walki w środku seta i pewnie zwyciężyli 15:25 tym samym zapewniając sobie udział w finale turnieju.

UKS Bronek Koszalin 0:3 UKS SMS POLICE (25:20, 25:15, 25:15)

Galeria zdjęć z meczu


W meczu o III miejsce zmierzyły się ze sobą zespoły UKS Błyskawica Stalpro Szczecin oraz UKS Bronek Koszalin. Mecz charakteryzował się nie równą grą obu zespołów i do samego końca nikt nie mógł przewidzieć jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. W pierwszym secie dużą swobodą w ataku i polu zagrywki popisywali się szczecinianie, pozwalając przeciwnikowi na zdobycie zaledwie 13 punktów. W drugim i trzecim secie role odwróciły się i to juniorzy Bronka Koszalin brylowali zdobywając kolejne punkty w grze z kontrataku. W tej części spotkania UKS Błyskawica Stalpro Szczecin zdobyła odpowiednio 15 oraz 20 punktów. Czwarty set okazał się najbardziej wyrównany. Prowadzenie zmieniało się co chwila, a dopiero po błędzie atakującego Bronka Błyskawica wyszła na pierwsze 3 punktowe prowadzenie w tym secie 20:17, które dowiozła do końca seta, wygrywając go 25:22. Ostatni set meczu o 3 miejsce lepiej rozpoczął zespół gości, który prowadził już 2:5. Dobra gra w bloku i obronie oraz błędy rywali pozwoliły do zmniejszenia dystansu do rywali i przy zmianie stron na tablicy widniał wynik 7:8 dla Bronka. Do remisu szczecinianom udało doprowadzić się dopiero w końcówce, kiedy to asem serwisowym  Oliver Szpot dał swojemu zespołowi 11 punkt. Tym razem w nerwowej końcówce lepiej sprawdzili się juniorzy UKS Błyskawicy Stalpro Szczecin i zwyciężając 15:13 zapewnili sobie brązowe medale Mistrzostw Województwa.

UKS Błyskawica Stalpro Szczecin 2:3 UKS Bronek Koszalin (25:13, 15:25, 23:25, 25:22, 15:13)

Galeria zdjęć z meczu


W finale turnieju naprzeciw siebie stanęli juniorzy DMKS Delfin Darłowo oraz UKS SMS Police. Pierwszy set wskazywał na niezwykle wyrównany mecz. Co kilka punktów zmieniało się prowadzenie, a set stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. W końcówce, gdy każdy punkt miał ogromne znaczenie lepiej zagrali juniorzy z Polic, którzy zwyciężyli w tej odsłonie 21:25. Chociaż emocji nie brakowało także w kolejnych odsłonach meczu finałowego to z czasem przewaga zespołu UKS SMS Police zarysowywała się co raz bardziej. W drugim secie wypracowana kilkupunktowa przewaga w środkowej części partii pozwoliła na wysokie zwycięstwo 14:25. W trzeciej i jak się później okazało ostatniej odsłonie turnieju finałowego siatkarze z Darłowa nawiązali walkę tylko do stanu 7:5. Policzanie nie tylko odrobili dwupunktową stratę ale i szybko odskoczyli od rywali na bezpieczną przewagę. Po błędzie na zagrywce po stronie Delfina UKS SMS Police zdobył 25 punkt i przypieczętował złoty medal Mistrzostw Województwa w kategorii juniorów.

UKS SMS Police 3:0 DMKS Delfin Darłowo (25:21, 25:14, 25:18)

Galeria zdjęć z meczu


W ramach zawodów wyróżniono także najlepszych zawodników turnieju:

  • Najlepszy zawodnik UKS SMS Police: Nikos Waścikowski
  • Najlepszy zawodnik DMKS Delfin Darłowo: Wojciech Sobieraj
  • Najlepszy zawodnik UKS Błyskawica Stalpro Szczecin: Marian Marcinkowski
  • Najlepszy zawodnik UKS Bronek Koszalin: Franciszek Kluczyński
  • MVP Turnieju Michał Borecki (UKS SMS Police)

Galeria zdjęć z ceremonii zakończenia