W 1. kolejce rozgrywek II Ligi siatkarze STALPRO Błyskawicy Szczecin ulegli będącemu w świetnej dyspozycji zespołowi SPS Konspol Słupcy.

W sobotę 26 września zmagania w sezonie 2020/2021 rozpoczęły wszystkie zespoły grupy 1. II Ligi. Szczecinianie po dwóch domowych spotkaniach pucharowych tym razem wyruszyli do województwa wielkopolskiego, gdzie meczem z SPS Konspol Słupca zainaugurowali rozgrywki II Ligi.

Goście rozpoczęli spotkanie w składzie: Zapaśnik, Sikorski, Bukowski, Śląski, Kasiura, Grot, Herrmann (L).

Równo o godzinie 19:00 w hali MOSiR w Słupcy zabrzmiał pierwszy gwizdek w spotkaniu. Wyrównana gra obu zespołów w pierwszym secie doprowadziła do wyniku 12:12. Od tego momentu gospodarze w coraz większym stopniu zaczęli przejmować inicjatywę w polu zagrywki i posyłając kolejne mocne piłki uzyskali kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca pierwszej odsłony zakończonej wynikiem 25:22 dla gospodarzy.

W drugiej partii siatkarze Słupcy szybko uzyskali dwupunktową przewagę i od początku do końca seta kontrolowali przebieg gry ustawiając grę silną i precyzyjną zagrywką. Po stronie STALPRO Błyskawicy Szczecin na boisku pojawili się Markiewicz, który zmienił Kasiurę oraz Kopiński, który zastąpił Bukowskiego. Po błędzie w ataku z 2 strefy przyjmującego gospodarzy zespół Stalpro Błyskawicy zniwelował stratę do zaledwie jednego punktu, a po chwili oba zespoły przekroczyły próg 20 zdobytych punktów w secie. Przy wyniku 24:22 rozgrywający gospodarzy popisał się udaną kiwką z drugiej piłki i przypieczętował zwycięstwo Konspolu w drugim secie.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy po udanym ataku Sikorskiego prowadzili już 9:11, a po chwili autowy atak atakującego zespołu gospodarzy doprowadził do stanu 12:15. Końcówka seta to niesamowita gra nerwów, z której niestety dla Szczecinian lepiej wytrzymali siatkarze Konspolu Słupca. Po świetnym bloku Markiewicza STALPRO Błyskawica Szczecin prowadziła już 23:21 i była coraz bliżej zwycięstwa w trzecim secie. Mimo tego Konspol Słupca odrobił stratę, a punktowa zagrywka rozgrywającego gospodarzy doprowadziła do wyniku 26:25. Kolejna trudna zagrywka i autowy atak z piłki sytuacyjnej zakończył spotkanie, a siatkarze SPS Konspolu Słupca mogli świętować zdobycie pierwszych trzech punktów w sezonie.

Kolejne spotkanie siatkarzy STALPRO Błyskawica Szczecin już 3 października o godzinie 17:00 w Hali Treningowej Netto Areny. Przeciwnikiem Szczecinian będzie Trefl Lębork.

SPS Konspol Słupca 3:0 STALPRO Błyskawica Szczecin (25:22, 25:22, 27:25)

SKŁAD: K. Zapaśnik, B. Sikorski, W. Kasiura, Ł. Grot, M. Bukowski, J. Śląski, K. Herrmann (L) oraz K. Cieśluk, S. Bąk, D. Markiewicz, J. Kopiński, A. Kurpik, K. Pestka, M. Kujawa (L)