Białoruski rozgrywający, Jenia Nazarov, zameldował się w Szczecinie w styczniu, a teraz zostaje, by dalej prowadzić grę Stalpro Błyskawicy.

Jenia to 26-letni białoruski rozgrywający posiadający bogate doświadczenie. W latach 2013 – 2017 występował w VC MINSK. W 2013 roku reprezentował Białoruś w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. W 2016 roku już jako senior wystąpił w Lidze Europejskiej, a w 2017 roku reprezentował barwy narodowe na Mistrzostwach Europy. Od tego samego roku reprezentował również barwy Volleyball club Bate-Bgufk. W sezonie 2019/2020 razem z Ezerzeme/ Daugavpils Universitāte zdobył mistrzostwo Łotwy.

Teraz zostaje w Szczecinie, by udowodnić swoją wartość i wraz z zespołem powalczyć o awans do I ligi:

Ludzie tworzą drużynę. Stalpro ma wspaniałą atmosferę, doskonałą organizację oraz świetnych zawodników i trenerów. Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję w Szczecinie. Lubię to miasto i mieszkających w nim ludzi.

W barwach Stalpro Błyskawicy Jenia wystąpił w ostatnich 6 spotkaniach i z marszu musiał dać z siebie wszystko, drużynę czekały bowiem trudne mecze z czołówką tabeli:

Dołączenie do zespołu w środku sezonu zawsze jest trudne, uważam jednak, że rozegrane mecze stały na wysokim poziomie. Jestem pewien, że w przyszłym sezonie wraz z drużyną odniesiemy wiele zwycięstw.

Nasz rozgrywający wspomina także, że uczy się naszego języka:

Tak, uczę się języka polskiego z korepetytorem 3 razy w tygodniu. Bardzo dużo zadaje mi pracy domowej.

Spytany o nadchodzący sezon Jenia stanowczo twierdzi:

Musimy awansować do 1 ligi. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby osiągnąć ten wynik.

Co najbardziej Ci się podoba w Szczecinie?

Park Leśny Głębokie. Lubię tam biegać z psem. Szczecin bardzo cenię sobie również architekturę starego miasta i bliskość morza.