Dokładnie rok temu 19 lipca 2019 roku na siatkarskiej mapie Polski pojawił się nowy klub, którego głównym celem stał się systematyczny rozwój umożliwiający nawiązanie do największych sukcesów szczecińskich zespołów.

Chociaż Stalpro Błyskawica Szczecin w swoim pierwszym sezonie startów rozpoczęła zmagania od startu na najniższym poziomie rozgrywek to od samego początku było widać profesjonalne podejście do funkcjonowania klubu. Odpowiednie warunki treningowe, sprzęt treningowy i meczowy dla całego zespołu oraz udział w turniejach i sparingach to zasługa zaangażowania firmy Stalpro w działanie klubu. Warto zwrócić uwagę na to, że decyzją prezesa Jacka Biegasiewicza firma Stalpro zaangażowała się także we wsparcie rozgrywek młodzieżowych i seniorskich w województwie zachodniopomorskim, a liga seniorów wystartowała pod nazwą Zachodniopomorska Stalpro III Liga Mężczyzn.

W trakcie całego sezonu szczecińscy kibice oprócz śledzenia wielkich wydarzeń na parkiecie mieli szanse uczestniczyć w różnych wydarzeniach powiązanych z występami Stalpro Błyskawicy. Już podczas pierwszego domowego spotkania klub wraz z zaproszonymi gośćmi uczcił 25-lecie istnienia młodzieżowego klubu UKS Błyskawica Szczecin oraz 45-lecie pracy trenerskiej Edwarda Wojneckiego. Na trybunach poza szczecińskimi kibicami licznie zjawili się zawodnicy i zawodniczki, którzy swoją siatkarską karierę rozpoczynali właśnie pod okiem prezesa i trenera UKS Błyskawicy Szczecin.

Liczba kibiców na trybunach Hali Treningowej Netto Areny przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów

Kolejnym wielkim świętem siatkówki było zorganizowane wydarzenie „Siatkarskie Mikołajki”, które przyciągnęło do Netto Areny ponad 400 osób. Impreza skierowana głównie do najmłodszych fanów siatkówki towarzyszyła pierwszemu od dawna siatkarskiemu meczowi rozegranemu na głównej płycie szczecińskiej hali. Od godziny 17:00 wszyscy zainteresowani mogli wziąć aktywny udział w wypiekaniu świątecznych pierniczków, spotkać się z mikołajem, spróbować swoich sił na miniboisku do piłki siatkowej i otrzymać darmowy popcorn. O godzinie 19:00 wszyscy kibice zasiedli na trybunach Netto Areny i wspierali szczecinian w zwycięskim spotkaniu z będącym wówczas aktualnym mistrzem III ligi UKS Ki Olimpijczyk Drawsko Pomorskie.

Na trybunach Netto Areny oprócz szczecińskich kibiców licznie zjawili się także fani przyjezdnych z Drawska Pomorskiego
Z okazji mikołajek najmłodsi mieli szansę skorzystać z przygotowanych specjalnie dla nich wielu darmowy atrakcji

Jedynie dwa przegrane sety w rundzie zasadniczej stawiały K.S. Stalpro Błyskawicę Szczecin w roli faworyta do zwycięstwa w Turnieju finałowym Stalpro III Ligi. Zespół ze Szczecina podjął się organizacji tego wydarzenia, a do Hali Treningowej Netto Areny zjechały się 4 najlepsze zespoły obecnego sezonu. Po raz kolejny organizatorzy stanęli na wysokości zadania dzięki czemu w ciągu jednego dnia rozegrano cztery spotkania na wysokim ligowym poziomie. Największych emocji kibicom dostarczył trwający ponad 2 godziny pojedynek z Olimpijczykiem Drawsko Pomorskie, który ostatecznie rozstrzygnął o mistrzostwie K.S. Stalpro Błyskawicy Szczecin w Zachodniopomorskiej Stalpro III Lidze w sezonie 2019/2020. Warto zwrócić uwagę też na to, że po raz kolejny szczecinianie pokazali, że lubią i potrafią angażować się w akcje charytatywne. Przez cały dzień rozgrywanego Turnieju Finałowego, każdy kto pojawił się w Hali Treningowej Netto Areny mógł przynieść karmę dla potrzebujących psów i kotów z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.  Imponujące 330kg karmy dzięki podwojeniu zebranej sumy przez prezesa klubu Jacka Biegasiewicza trafiło na ręce wolontariuszy szczecińskiego oddziału.

Po niezwykle zaciętym spotkaniu mecz zakończył się zwycięstwem K.S. Stalpro Błyskawicy 3:2

Poza działalnością klubu związaną z organizacją wydarzeń, turniejów i meczów ligowych warto spojrzeć na to jak klub radzi sobie tam, gdzie kibice mają dostęp przez 24 godziny na dobę. Na klubowej stronie na portalu społecznościowym Facebook działalność klubu śledzi już ponad 1000 osób, a liczba ta wraz z kolejnymi miesiącami systematycznie wzrasta. Dzięki profesjonalnie przygotowanym transmisjom internetowym domowe spotkania szczecińskich siatkarzy na klubowym kanale na portalu Youtube śledziło ponad 1500 osób.

Teraz przed K.S. Stalpro Błyskawicą Szczecin nadchodzą nowe wyzwania związane z udziałem w rozgrywkach II Ligi oraz Pucharze Polski. Dla wszystkich fanów to z pewnością świetna wiadomość, bo meczów rozgrywanych w Szczecinie będzie dużo więcej niż w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020. Wszyscy w klubie liczą, że w nadchodzących rozgrywkach po raz kolejny szczecińscy kibice swoim dopingiem będą nieśli siatkarzy Stalpro Błyskawicy do kolejnych sukcesów.