Dokładnie godzinę potrzebowali siatkarze Stalpro Błyskawicy, żeby odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu i cieszyć się z kolejnych 3 punktów dopisanych do ligowej tabeli.

Równo o godzinie 13 zabrzmiał gwizdek zezwalający na wykonanie pierwszej zagrywki w meczu otwierającym 2. rundę Stalpro III Ligi Mężczyzn. Niepokonani w tym sezonie siatkarze ze Szczecina po udanym meczu na Hali Głównej tym razem podejmowali na Hali Treningowej Netto Areny młodych zawodników ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach.

Mecz efektownym atakiem z lewego skrzydła rozpoczął Danel Zabłocki, a cały set odbywał się pod dyktando siatkarzy Stalpro Błyskawicy, którzy świetnie pracowali blokiem, dokładając punkty z zagrywki i ataku. Pewna gra i mała ilość błędów doprowadziła do zwycięstwa w pierwszym secie 25:11.

Drugi set spotkania to także stopniowe budowanie przewagi i wchodzenie na coraz wyższe obroty gospodarzy, którzy kolejny raz pozwolili przeciwnikom na zdobycie zaledwie 11 punktów w secie.

Dominacja Stalpro Błyskawicy Szczecin utrzymała się także w trzecim secie, który przypieczętował piąte w tym sezonie zwycięstwo naszego zespołu, a wynik 3:0 pozwolił na umocnienie się na pozycji lidera rozgrywek Stalpro III Ligi!

KS Stalpro Błyskawica Szczecin vs UKS SMS Police 3:0

(25:11; 25:11;25:11)

Skład: D. Zabłocki, M. Zabłocki, D. Obst, M. Bukowski,

K. Cieśluk, Ł. Grot, K. Herrmann(l.) oraz D. Markiewicz, K. Zapaśnik, M. Kujawa, J. Kopiński, M. Malewicz