Ponad 2 godziny trwało spotkanie w ramach rundy wstępnej TAURON Pucharu Polski. Po niezwykle zaciętym meczu ostatecznie to STALPRO Błyskawica Szczecin może świętować awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Mimo tego, że rozgrywki II Ligi rozpoczynają się dopiero w najbliższą sobotę siatkarze STALPRO Błyskawicy Szczecin zdążyli rozegrać już dwa oficjalne spotkania. Wszystko za sprawą rozgrywek o TAURON Puchar Polski. Po sobotnim zwycięstwie nad Krzeszycami Szczecinianie stanęli przed kolejnym wyzwaniem mierząc się z drugoligowym SKS Gorzów Wielkopolski. Spotkanie po raz kolejny kibice mogli oglądać na trybunach Hali Sportowej Szczecińskiego Domu Sportu oraz na klubowym kanale YouTube dzięki przygotowanej transmisji z meczu.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie w składzie: Zapaśnik, Sikorski, Bukowski, Śląski, Kasiura, Grot, Herrmann (L)

Już początek spotkania pokazał, że szykuje się niezwykle wyrównane spotkanie, a żaden z zespołów nie zamierza w pozwolić przeciwnikowi na uzyskanie przewagi punktowej. Niemalże do połowy seta oba zespoły szły punkt za punkt utrzymując dobrą grę w ataku po własnym przyjęciu. Po błędzie przejścia linii ataku zawodnika z Gorzowa po raz pierwszy w secie siatkarze STALPRO Błyskawicy uzyskali trzypunktową przewagę 13:10. Kilkupunktowa różnica na korzyść gospodarzy utrzymywała się do końca pierwszego seta, którego udanym plasem z piłki przechodzącej zakończył Sikorski ustanawiając wynik 25:18.

Początek drugiego seta to podobnie jak w pierwszej partii wyrównana gra obu zespołów. Tym razem to jednak zespół SKS Gorzów Wielkopolski jako pierwszy zbudował trzypunktową przewagę doprowadzając do wyniku 7:10. Przy stanie 16:17 dla gości na zagrywkę poszedł Łukasz Grot. Najpierw trudna zagrywka, która doprowadziła do darmowej piłki i skutecznej kontry Szczecinian, a następnie zagrywka punktowa dała pierwsze prowadzenie od dłuższego czasu. Przy stanie 23:23 skuteczny atak z prawego skrzydła Sikorskiego dał gospodarzom 24 punkt, a wygraną 25:23 przypieczętował atakiem z pierwszego tempa Jędrzej Śląski.

Trzecia odsłona spotkania podobnie jak dwie poprzednie charakteryzowała się równym poziomem gry obu zespołów aż do samej końcówki seta. Przy wyniku 22:23 skutecznym blokiem popisali się przyjezdni, doprowadzając do dwóch piłek setowych. Gorzowianie wykorzystali drugą z nich wyprowadzając skuteczny atak z lewego skrzydła.

Uskrzydleni zwycięstwem w trzecim secie siatkarze SKS Gorzów Wielkopolski mimo słabszego początku czwartej odsłony spotkania i wyniku 7:5 na korzyść gospodarzy systematycznie zaczęli uzyskiwać przewagę i coraz odważniej prezentować się we wszystkich elementach gry. Od połowy seta Szczecinianie nie potrafili znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę w obronie i kontrataku przyjezdnych, tracąc coraz większy dystans punktowy do rywali. Na boisku pojawili się zmiennicy. Na pozycji przyjmującego Kasiurę zmienił Markiewicz, a w miejsce Sikorskiego pojawił się Bąk. Mimo tego, że zmiany przyniosły trochę świeżości w grze zespołu Stalpro Błyskawicy Szczecin to goście pewnie doprowadzili pięciopunktową przewagę wygrywając tego seta 20:25.

W decydującej, piątej partii tego spotkania zespół STALPRO Błyskawicy Szczecin wrócił do wyjściowego składu oraz do dobrej gry, którą prezentowali w dwóch pierwszych partiach. Trzy punktowe bloki w pierwszych 5 akcjach tie-breaka i skuteczna gra w obronie doprowadziły do prowadzenia gospodarzy 5:0. Kilkupunktową przewagę STALPRO Błyskawica Szczecin doprowadziła do końca piątej partii zwyciężając ostatecznie 15:9.

Kolejne spotkanie w TAURON Pucharze Polski już 7 października w Szczecinie. Rywalem STALPRO Błyskawicy Szczecin będzie SPS Konspol Słupca. Siatkarze ze Słupcy w swoim spotkaniu okazali się lepsi od GKS Stoczniowca Gdańsk.


STALPRO Błyskawica Szczecin 3:2 SKS Gorzów Wielkopolski (25:18, 25:23, 23:25, 20:25, 15:9)

SKŁAD: K. Zapaśnik, B. Sikorski, W. Kasiura, Ł. Grot, M. Bukowski, J. Śląski, K. Herrmann (L) oraz K. Cieśluk, S. Bąk, D. Markiewicz, M. Kujawa, J. Kopiński, A. Kurpik, K. Pestka (L)