Nasi trenerzy i zawodnicy po prawie tygodniu emocji związanych z rozgrywkami siatkówki plażowej powrócili do Szczecina. Pierwszy miesiąc wakacji jak co roku spędzą trenując przy Kąpielisku Głębokie.

Od wtorku 30 czerwca zespół przebywał w Kołobrzegu, gdzie dzień później rozpoczynały się rozgrywki XX Młodzieżowego Pucharu Bałtyku w siatkówce plażowej. W sobotę po przeszło 4 dniach grania wszystkie nasze pary zakończyły udział w turnieju, a para młodzików Błyskawicy Stalpro Szczecin kontynuowała przygotowania w Kołobrzegu do rozpoczynającego się w poniedziałek Półfinału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodzików.

Puchar Bałtyku w siatkówce plażowej jak co roku cieszył się niezwykłym powodzeniem, a wśród ponad 250 zgłoszonych zespołów w turnieju znalazły się 4 pary reprezentujące klub ze Szczecina. W kategorii juniorów zagrali Mateusz Tykfer i Julian Wodarski. Dwie pary kadetów, Marian Marcinkowski/Michał Olegario oraz Michał Stec/Ignacy Derejczyk, wystartowały w rozgrywkach kadetów i juniorów, a w kategorii młodzików i kadetów swoje umiejętności zaprezentowali Iwo Bąkowski i Łukasz Safaryn.

Od lewej: Edward Wojnecki, Marian Marcinkowski, Michał Olegario, Kacper Cieśluk.

W pierwszym dniu zawodów na plażę Milenium w Kołobrzegu wybiegli zawodnicy i zawodniczki startujący w najstarszej kategorii wiekowej. Niezwykle wysoki poziom w kategorii juniorów zapewnił wiele nauki zawodnikom Błyskawicy Stalpro Szczecin, którzy ulegli we wszystkich spotkaniach. Każda z par rozegrała dwa spotkania w rundzie eliminacyjnej i jeden w turnieju głównym. Najbliżej zwycięstwa w turnieju głównym była para Marcinkowski/Olegario, którzy dopiero po tie-breaku musieli uznać wyższość parze Kubczak/Fibich. W turnieju juniorów wzięły udział w sumie 42 pary.

W czasie, gdy swoje mecze w turnieju głównym rozgrywali juniorzy w czwartek od 9:00 rozpoczął się turniej dla kategorii młodzik i młodziczka. Para Bąkowski/Safaryn swoje zmagania w grupie rozpoczęła od zwycięstwa 2:0 z parą Kobyliński/Pawliński i porażką z późniejszymi wicemistrzami turnieju Rajchelt/Toma. Ostatni mecz tego dnia zakończył się porażką 2:0 z Łotewską parą Gutmanis/Krumins. Kolejny dzień zmagań w turnieju młodzików Bąkowski i Safaryn rozpoczęli od dwóch kolejnych zwycięstw w meczach z parami Adasiak/Korczyk i Wagórski/Kobiella. Zmagania szczecińskiej pary zakończyły się w kolejnym meczu, kiedy to z niezwykle zaciętego spotkania górą wyszli Popiwczak i Cieszyński. Para Bąkowski/Safaryn ostatecznie uplasowała się na miejscach 9-12. W turnieju młodzików wzięły udział 24 pary.

Od lewej: Iwo Bąkowski, Łukasz Safaryn, Kacper Cieśluk.

Po zakończeniu piątkowych zmagań młodzików na boiskach pojawili się kadeci, którzy rozpoczęli eliminacje decydujące o rozstawieniu w turnieju głównym. Każdy z zespołów tego dnia miał do rozegrania dwa spotkania. Po jednym zwycięstwie w spotkaniach grupowych odnieśli Stec/Derejczyk, którzy pokonali parę Włodarczyk/Bińkowski oraz po Bąkowski/Safaryn, którzy po chwili odpoczynku pokonali parę Sokołowski/Iskra. Przed trudniejszym wyzwaniem stanęli Marcinkowski/Olegario, którzy trafili na bardzo mocną grupę, w której znaleźli się między innymi późniejsi zdobywcy złotych medali. Szczecinianie mimo bardzo dobrej gry i walki o każdą piłkę ulegli w obu spotkaniach.

Sobotni poranek siatkarze UKS Błyskawica Stalpro Szczecin rozpoczęli od bratobójczego pojedynku, w którym para Stec/Derejczyk zmierzyła się z parą Bąkowski/Safaryn. Wyrównana gra, wielokrotne zmiany na prowadzeniu doprowadziły do decydującego, trzeciego seta, w którym korzystając z większego doświadczenia ze zwycięstwem wyszli Michał Stec i Ignacy Derejczyk. Tym samym z turniejem pożegnała się para Iwo Bąkowski i Łukasz Safaryn. W kolejnych spotkaniach tego dnia Marian Marcinkowski i Michał Olegario ulegli parze Nackowski/Kilian, a Stec/Derejczyk musieli uznać wyższość parze Olczyk/Kwiatecki. Tym samym wszystkie pary UKS Błyskawicy Stalpro Szczecin zakończyły swoje zmagania w zawodach. W turnieju kadetów zaprezentowało się w sumie 45 par.

Od lewej: Kacper Cieśluk, Ignacy Derejczyk, Michał Stec, Edward Wojnecki

W organizację XX Młodzieżowego Pucharu Bałtyku im. Wojciecha Klęsk zaangażował się także główny sponsor KS Stalpro Błyskawicy Szczecin – firma Stalpro na czele z Prezesem Jackiem Biegasiewiczem, który ufundował atrakcyjne nagrody rzeczowe dla najlepszych par we wszystkich kategoriach wiekowych.

Najlepsze trzy pary XX Młodzieżowego Pucharu Bałtyku w kategorii młodzik.

Od poniedziałku także w Kołobrzegu rozpoczął się Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodzików. Jednymi z przedstawicieli województwa zachodniopomorskiego byli zawodnicy UKS Błyskawicy Stalpro Szczecin: Iwo Bąkowski i Łukasz Safaryn, którzy w mistrzostwach województwa zdobyli brązowe medale. Niestety turniej rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych nie ułożył się po myśli szczecinian, którzy w pierwszym meczu przegrali z świetnie dysponowaną parą z MOS WOLA Warszawa, a w kolejnym meczu musieli pogodzić się z porażką z wicemistrzami województwa zachodniopomorskiego z DMKS Delfin Darłowo.

Obecnie zawodnicy UKS Błyskawica Stalpro Szczecin jak co roku pierwszy miesiąc wakacji spędzają trenując na terenie Kąpieliska Głębokie.