Klub Sportowy STALPRO BŁYSKAWICA SZCZECIN informuje, że w dniu 12 października przeprowadzono testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Dwóch członków drużyny otrzymało wyniki pozytywne. Z uwagi na dobro osobiste siatkarzy i członków sztabu, nie podajemy do publicznej wiadomości ich danych osobowych. Zarząd klubu jest w stałym kontakcie z sanepidem.

Testy RT-PCR zostały przeprowadzone w godzinach porannych w poniedziałek 12 października. Dzień później, 13 października około południa klub otrzymał wyniki potwierdzające obecność wirusa  SARS-CoV-2 u dwóch członków zespołu. O wszystkich podjętych krokach klub na bieżąco informuje Polski Związek Piłki Siatkowej.

W związku z powyższą sytuacją informujemy, że zarząd KS STALPRO BŁYSKAWICA SZCZECIN złożył wniosek do PZPS o przełożenie najbliższego meczu 4. kolejki II ligi z MKS STEICO Noteć Czarnków zaplanowanego na sobotę 17 października 2020 roku. O nowym terminie spotkania klub będzie informować na bieżąco.

KS STALPRO BŁYSKAWICA SZCZECIN apeluje do osób, które miały kontakt z jakimkolwiek członkiem drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i niezwłoczne zgłoszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2. Do objawów choroby należą: podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata węchu i smaku oraz bóle stawowo-mięśniowe i złe samopoczucie.