W pierwszy dzień lutego zakończyły się rozgrywki wojewódzkiej ligi kadetów. Najważniejszym turniejem, który zadecydował o kolejności miejsc w tabeli były Finały Mistrzostw Województwa, które odbyły się w Darłowie.

Turniej w Darłowie nasz zespół kadetów rozpoczął od pojedynku z faworytami całych rozgrywek – UKS SMS Police. Oba zespoły od początku meczu wykazywały się ogromnym zaangażowaniem, wieloma obronami i walką o każdą piłkę, ale większe doświadczenie i mniejsza ilość błędów zadecydowały, że ze zwycięstwa 3:0 i awansu do ścisłego finału mogli cieszyć się zawodnicy z Polic.

Drugi rezultat półfinału dla niektórych mógł wydawać się sporą niespodzianką. Po ponad dwugodzinnym spotkaniu i pięciu setach sportowej walki, faworyzowany UKS Bronek Koszalin uległ gospodarzom turnieju finałowego DMKS Delfin Darłowo 3:2.

W meczu o 3 miejsce zespół UKS Błyskawicy Stalpro Szczecin zmierzył się z kadetami z Koszalina. Warto dodać, że oba mecze pomiędzy tymi zespołami w rundzie zasadniczej kończyły się w pięciu setach. Szykowało się świetne spotkanie i wielkie emocje. Młodzi siatkarze z obu ekip nie zawiedli oczekiwań i zaprezentowali grę na bardzo wysokim poziomie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bronka 3:1 i to młodzi siatkarze z Koszalina mogli zawiesić na szyjach brązowe medale.

Przed meczem finałowym drużyny, które zajęły III i IV miejsce zostały nagrodzone upominkami wręczanymi z rąk władz Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej – prezesa Dariusza Jagiełło oraz wiceprezesa Dariusza Cholki. Wśród zawodników UKS Błyskawicy Stalpro Szczecin najlepszym zawodnikiem zawodów został uznany Kacper Kacprzak.

W finale turnieju nie zawiedli faworyci ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach i pewnym zwycięstwem 3:0 pokonali gospodarzy turnieju finałowego.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników, trenerów za sportową postawę i atmosferę w trakcie meczów i przerw między nimi, a organizatorom dziękujemy za organizację i przebieg zawodów!