Po dwóch latach spędzonych w Stalpro Błyskawicy Szczecin, Krystian Herrmann opuszcza nasz zespół. Libero pierwszej drużyny oraz trener grup młodzieżowych UKS Błyskawicy Stalpro Szczecin żegna się ze szczecińskim klubem. 

Krystian był filarem Stalpro Błyskawicy od samego początku istnienia drużyny. Razem z zespołem wywalczył w sezonie 2019/2020 historyczny awans do 2. ligi. Po dwóch latach kończy jednak swoją przygodę z Błyskawicą.

Moje odejście spowodowane jest wyłącznie względami zawodowymi i koniecznością wyprowadzki ze Szczecina. Jeśli istniałaby możliwość kontynuowania reprezentowania barw Stalpro Błyskawicy to na pewno bym z niej skorzystał.

W debiutanckim roku Stalpro Błyskawicy na parkietach 3. ligi, Krystian udowodnił, że jest najlepszym libero w województwie, zaś w kolejnym sezonie pokazał, że należy do najlepszych na swojej pozycji w naszej grupie 2. ligi. W trakcie całego sezonu 2020/2021 Krystian przyjmował piłkę najczęściej, bo aż 388 razy, z całej drużyny miał najwyższy procent pozytywnego przyjęcia – 56%, a perfekcyjnie przyjął 24% piłek.

Były to dwa całkiem odmienne od siebie sezony. W pierwszym roku walka o awans do 2 ligi i pamiętny mecz finałowy z zespołem z Drawska, który dał nam awans. Drugi to już rywalizacja z zespołami w większości znacznie lepszymi niż zespoły z naszego wojewódzkiego podwórka. Jako drużyna na pewno możemy być zadowoleni z minionych dwóch sezonów, natomiast prywatnie czuje lekki niedosyt.

W ciągu dwóch lat Krystian znacznie przysłużył się temu, w jakim miejscu aktualnie znajduje się szczecińska męska siatkówka. Spytaliśmy naszego libero, co będzie najlepiej wspominał z czasów gry w Stalpro Błyskawicy:

Zdecydowanie atmosferę, jaka panowała w zespole. Stworzyliśmy drużynę, która nie tylko czuła się ze sobą bardzo dobrze na boisku, ale również poza nim. Mam nadzieję, a wręcz jestem pewny, że z większością chłopaków pomimo mojego odejścia w dalszym ciągu będziemy utrzymywać kontakt.

Krystian, cała drużyna, sztab szkoleniowy oraz zarząd dziękują Ci za wkład w rozwój Stalpro Błyskawicy Szczecin i życzą powodzenia w karierze zawodowej!