Ubiegłoroczny kapitan zespołu, Krzysztof Zapaśnik zostaje w Stalpro Błyskawicy. Rozgrywający przedłużył kontrakt na kolejny sezon.

Krzysztof Zapaśnik to doświadczony rozgrywający, który wielokrotnie występował na drugoligowych parkietach jeszcze za czasu Morza Bałtyk Szczecin. Reprezentował również barwy Espadonu Szczecin. Większość siatkarskiej kariery spędził w Szczecinie.

Od początku ubiegłego sezonu Krzysiek odpowiadał za grę Stalpro Błyskawicy. Był podstawowym zawodnikiem trenera Mateusza Sylli, jednak pomimo dobrej gry i dużych ambicji zespół po pierwszej rundzie zajmował dopiero 8. miejsce w tabeli. W styczniu dołączyli Jenia Nazarov i Marcin Wika, którzy wspomogli znacząco drużynę w walce o wyższe lokaty, jednak finalnie Stalpro Błyskawica Szczecin uplasowała się na 7. pozycji.

Poprzedni sezon był bardzo specyficzny, można nawet powiedzieć, że był wyjątkowy zarówno pod względem drużynowym, jak i indywidualnym. Z jednej strony super grupa ludzi, obiecujący okres przygotowawczy, a z drugiej problemy związane z pandemią, strasznie ciężki okres po kwarantannie i chorobie. Z mojej perspektywy był to trochę sezon niewykorzystanych szans, ogromnie trudnej próbny dojścia do siebie po okresie izolacji, sezon poznania fenomenalnych ludzi jak Jenia Nazarov, Marcin Wika oraz Daniel Pliński, a także nadziei na zupełnie nowe, lepsze perspektywy na nadchodzący sezon.

W sezonie 2021/2022 Polski Związek Piłki Siatkowej zmienił organizację grup II ligi. Stalpro Błyskawica Szczecin pozostała w 1. grupie, a do obecnych drużyn dołączyły 4 nowe: MKST Astra Nowa Sól, WKS Sobieski Arena Żagań, Anioły Toruń oraz AZS UMK Toruń. Niektóre zespoły grają w 2. lidze od wielu sezonów i pamiętają jeszcze poprzednie siatkarskie drużyny ze Szczecina.

Jeżeli chodzi o podział na cztery grupy, a także naszych nowych rywali to uważam, że jest to doskonała decyzja dla podniesienia sportowego poziomu 2. ligi. Jest to także szansa na super mecze z przeciwnikami, z którymi ostatni raz mierzyłem się 4-5 sezonów temu.

Przyszły sezon wiąże się z wielkimi nadziejami i oczekiwaniami. Trzon zespołu wraz z trenerem Danielem Plińskim przedłużył kontrakty, a najciekawsze wiadomości dopiero przed nami. Wszyscy zawodnicy jak również kapitan zespołu, którym Krzysiek był w poprzednim roku, już nie mogą doczekać się wznowienia treningów i początku przygotowań do kolejnego sezonu.

Mam stuprocentowe przeświadczenie, że ten skład będzie stać na walkę z każdym przeciwnikiem jak równy z równym. Będziemy robić wszystko, aby wychodzić z każdego pojedynku zwycięsko