Do 25 kwietnia wszyscy siatkarscy kibice mają szansę wziąć udział w charytatywnej aukcji, w której mogą wylicytować koszulkę atakującej Grupy Azoty Chemika Police oraz trenera Stalpro Błyskawicy Szczecin. Celem aukcji jest wsparcie zbiórki środków dla Ingi Niedźwieckiej zmagającej się z SMA.

Koszulka Daniela Plińskiego z sezonu 2020/2021 z podpisami aktualnych członków zespołu Stalpro Błyskawica Szczecin trafia na licytację po raz drugi. Zwycięzca pierwszej licytacji postanowił przekazać koszulkę na kolejną licytację, dzięki czemu kolejne środki będą mogły trafić na konto zbiórki. Tym razem wspólnie z koszulką Plińskiego na licytację wystawiona została koszulka Jovany Brakocevic-Canzian, wraz z podpisami zawodniczek z aktualnego sezonu.

Inga Niedźwiecka to 8 miesięczna dziewczynka, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu 1 (SMA 1). Pomóc w wygraniu walki z chorobą może zastosowanie niezwykle drogiej terapii genowej. Więcej informacji o zbiórce oraz możliwość wsparcia znajduje się tutaj.


Licytacja koszulek Daniela Plińskiego oraz Jovany Brakocevic-Canzian potrwa to 25 kwietnia do godziny 21:00. Aukcja prowadzona jest w grupie Licytacje dla Ingi na facebooku. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji i wsparcia Ingi w walce z chorobą. Licytacja odbywa się w komentarzach pod tym postem.