– Jest bardzo dużo chęci, walki pomimo dobrych wyników, także jest mocne nastawienie na to, żeby realizować swoje założenia, które postawiliśmy sobie na początku sezonu i uważam, że dzięki temu nastroje w drużynie są bardzo dobre.

Ponad miesiąc przerwy między meczami w Stalpro III Lidze to okres, w którym nasz zespół ciężko trenuje i przygotowuje się do najbliższego spotkania z Olimpijczykiem Drawsko Pomorskie. O tym jaka atmosfera panuje w zespole, o zbliżających się finałach rozgrywek oraz o elementach, które należy poprawić wypowiada się Łukasz Grot.

Ostatni mecz z Stocznią Darłowo wygrany 3:0 rozegraliście w nieco ponad godzinę. Jakbyś podsumował to spotkanie, czy Stocznia czymś was zaskoczyła?

Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie ze Stocznią, co prawda nie ustrzegliśmy się błędów własnych, ale wyszliśmy skoncentrowani i z przebiegu całego meczu kontrolowaliśmy to spotkanie.

Mimo wysokich wygranych w poszczególnych setach nie ustrzegliście się paru błędów. Co według Ciebie trzeba jeszcze poprawić przed ostatnim spotkaniem fazy zasadniczej?

Popełniamy jeszcze dużo błędów własnych w zagrywce oraz takich niewymuszonych, gdzie przeciwnik na nas nie naciska. Musimy też mocno skupić się, żeby utrzymywać koncentracje przez cały mecz a nie tylko na początku spotkania.

Ostatni mecz rozegraliście 19 stycznia zaś kolejny rozegracie dopiero 29 lutego, to bardzo długa przerwa między spotkaniami, jakie macie plany na ten okres?

Głównie skupimy się na grze własnej i postaramy się wyeliminować liczbę błędów, które popełniamy. Będziemy również intensywnie pracować nad zagrywką i przyjęciem i myślę, że to są głównie nasze plany na ten długi okres pomiędzy spotkaniami.

Mecz z Olimpijczykiem Drawsko Pomorskie będzie ostatnim spotkaniem fazy zasadniczej. Przeciwnicy zapowiadają rewanż za porażkę 3:0 w Szczecinie. Szykujecie się na ciężkie spotkanie?

Przede wszystkim będziemy starać się wyjść na ten mecz bardzo skoncentrowani. Wiemy, że przeciwnik jest mocno nastawiony na zwycięstwo, zwłaszcza z tego powodu, że gra u siebie i jest to jego teren. Olimpijczyk na pewno będzie chciał się dobrze zaprezentować przed swoimi kibicami, ale my tanio skóry nie sprzedamy i będziemy starać się grać swoja siatkówkę.

Przed wami jeszcze ostatni mecz, jednak powoli można myśleć o zbliżających się Finałach Stalpro III Ligi. Jakie nastroje panują w drużynie?

Generalnie wszyscy na treningi przychodzą bardzo zmotywowani. Jest bardzo dużo chęci walki pomimo dobrych wyników, także jest mocne nastawienie na to żeby realizować swoje założenia, które postawiliśmy sobie na początku sezonu i uważam, że dzięki temu nastroje w drużynie są bardzo dobre.