Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i reprezentant naszego kraju oraz białoruski rozgrywający będący aktualnym mistrzem Łotwy zasilają szeregi Stalpro Błyskawicy Szczecin!

Marcin Wika, który w swojej karierze reprezentował między innymi barwy takich uznanych klubów jak Jastrzębski Węgiel, AZS Częstochowa czy też Resovia Rzeszów to zawodnik niezwykle utytułowany. Nowy przyjmujący Stalpro Błyskawicy może pochwalić się w swojej karierze zdobyciem Mistrzostwa Polski w 2004 roku, a także Pucharu Polski w 2008 roku, podczas którego uzyskał tytuł MVP rozgrywek. Do sukcesów Wiki należy dopisać także trzykrotnie zdobywane srebrne medale mistrzostw naszego kraju w latach 2006, 2008, i 2009 oraz brązowy medal w 2010 roku. Marcin Wika będący także wielokrotnym reprezentantem Polski występował na Igrzyskach Olimpijskich w 2008 roku w Pekinie oraz w rozgrywkach Ligi Światowej rozgrywanych w 2008 i 2009 roku.

Jenia Nazarov to 25 letni rozgrywający pochodzący z Białorusi. W swojej karierze reprezentował barwy klubu MAPID Mińsk, razem z którym w 2013 i 2016 roku startował w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Lata 2017 – 2019 Nazarov spędził w zespole Bate Borisov skąd rok później przeniósł się do łotewskiego Ezerzeme Daugavpils, z którym zdobył mistrzostwo kraju oraz dotarł do turnieju finałowego rozgrywek pucharowych.

Obaj zawodnicy od połowy grudnia przygotowują się wraz z zespołem do zbliżających się meczów. Już w środę 6 stycznia 2021 roku będą mieli okazję pokazać się przed szczecińską publicznością zebraną przed ekranami komputerów i samartfonów podczas zaległego meczu 12. kolejki ze Stoczniowcem Gdańsk. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 a na transmisję zapraszamy na nasz klubowy fanpage: Stalpro Błyskawica Szczecin.