To będzie już 3 sezon doświadczonego środkowego w Stalpro Błyskawicy Szczecin. Michał Bukowski chce powalczyć z drużyną o awans na zaplecze Plusligi.

Michał nie jest debiutantem na drugoligowych parkietach. W tym sezonie wielokrotnie wykazywał się doświadczeniem i spokojem na środku siatki. Powrót na drugoligowe parkiety nie zalicza jednak do najbardziej udanych:

Patrząc z perspektywy czasu na cały sezon, mogę śmiało powiedzieć, że nie należał on do najlepszych pod względem ostatecznego rezultatu. Jednak nie znaczy to, że był to sezon zły lub stracony. Pierwszą połowę przespaliśmy, przegrywaliśmy ze słabszymi przeciwnikami, jedynie w Pucharze Polski widać było ciekawszą grę z naszej strony. Powiew świeżości przyniosło przyjście nowego trenera, który wskrzesił w nas ambicje do siatkówki samej w sobie, nie tylko do wygrywania meczów, ale przede wszystkim do zwykłego odbijania piłki na treningach, czerpania z tego radości, a nie popadania w rutynę, która zaczynała się już wkradać w naszą sportową codzienność. To zaowocowało zwycięstwami w kolejnych meczach rundy rewanżowej i dało nadzieję na dobre wejście w kolejny sezon.

W drużynie na kolejny sezon zostaje Daniel Pliński, trener z bogatym doświadczeniem ligowym. Będzie to z pewnością dodatkowy bodziec do pracy, jak również wiele wiedzy do chłonięcia, szczególnie że Daniel występował na pozycji środkowego:

Ze swojej strony czuję, że to będzie dobry i mocny sezon. Wzmacniamy drużynę kilkoma zawodnikami, z których każdy ma jasno określony cel – walczyć w meczach i polepszać swoje umiejętności na treningach. Jeżeli każdy z chłopaków na boisku będzie rzetelnie i z pasją funkcjonował w takim systemie, to pod wodzą trenera, jakim jest Daniel Pliński, awans jest jak najbardziej możliwy.

Pomimo bycia jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w zespole, Michał w dalszym ciągu ma w sobie wiele ambicji i chce pokazać, na co go jeszcze stać:

Chcę, żeby to był mój najlepszy sezon w karierze. Przy odpowiednim mentalu i przygotowaniu fizycznym będę dążyć do tego, aby zostać najlepszym środkowym w lidze i pomagać zespołowi w wygrywaniu kolejnych spotkań.