Sezon 2020/2021 dla STALPRO Błyskawicy Szczecin dobiegł końca. Po 16 meczach ligowych oraz czterech spotkaniach pucharowych przyszedł czas na podsumowanie najważniejszych momentów debiutanckiego sezonu w II lidze.

Po blisko dwóch miesiącach przygotowań do drugiego sezonu w historii Stalpro Błyskawicy Szczecin pierwszym oficjalnym meczem, który nasz zespół miał zagrać było spotkanie w ramach rundy przedwstępnej TAURON Pucharu Polski z trzecioligowym Żakiem Krzeszyce.

Ważne sparingi przed sezonem

Memoriał im. Pajora i Dziekanowskiego: STALPRO Błyskawica Szczecin 1:2 SPS Chrobry Głogów

Zanim jednak doszło do debiutanckiego spotkania pucharowego Stalpro Błyskawica Szczecin przedstawiła swoim kibicom skład na sezon 2020/2021 i wzięła udział w dwóch towarzyskich turniejach.

W pierwszym z nich naszym siatkarzom przyszło się mierzyć w dwudniowym turnieju w Międzyrzeczu, w którym oprócz miejscowego zespołu LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz udział wzięły WBS Sobieski Arena Żagań, SPS Chrobry Głogów i AZS KU Uniwersytetu Zielonogórskiego. O wysokim poziomie sportowym tego turnieju świadczy fakt, że po zakończonej rundy zasadniczej obecnego sezonu i fazie play-off zespoły z Międzyrzecza, Głogowa i być może Żagania (o ewentualnym awansie zadecyduje piąty mecz z Astrą Nowa Sól) zmierzą się ze sobą w  pierwszym turnieju barażowym o awans do TAURON 1. Ligi. Siatkarze Stalpro Błyskawicy zajęli w turnieju 4. miejsce zwyciężając z akademikami z Zielonej Góry i ulegając pozostałym zespołom.

Lepsze wyniki nasi siatkarze zanotowali tydzień później kiedy to w jednodniowym turnieju w Toruniu zajęli pierwsze miejsce pokonując kolejno 3:0 juniorów BKS Chemik Bydgoszcz oraz 2:1 drugoligowe zespoły Trefla Lębork i AZS UMK Toruń.

Inauguracja sezonu w hali SDS

Sikorski i Śląski w wygranym 3:0 meczu z UKS Żak Krzeszyce

19 września 2020 roku meczem z UKS Żak Krzeszyce zespół STALPRO Błyskawicy Szczecin rozpoczął zmagania w sezonie 2020/2021. W pierwszym składzie naszej drużyny znaleźli się Zapaśnik, Sikorski, Kasiura, Grot, Bukowski, Śląski i Herrmann (L). Po nerwowym początku w wykonaniu gospodarzy od drugiej części pierwszego seta szczecinianie kontrolowali przebieg meczu pewnie zwyciężając w setach do 17, 16 i 15. Poza zawodnikami z podstawowego składu szansę gry dostali także zawodnicy rezerwowi. Warto wspomnieć także o tym, że mecz w ramach rundy przedwstępnej TAURON Pucharu Polski był pierwszym oficjalnym meczem naszego zespołu od wybuchu pandemii i był zaledwie jednym z czterech spotkań domowych, na którym mogli zasiąść kibice szczecińskiej drużyny.

Kibice Stalpro Błyskawicy Szczecin nie zawiedli podczas inauguracji sezonu 2020/2021
Zwycięstwo i co dalej?

Zwycięstwo w UKS Żak Krzeszyce oznaczało dla Stalpro Błyskawicy Szczecin uzyskanie awansu do rundy wstępnej TAURON Pucharu Polski, który odbył się cztery dni później – 23 września w Hali Sportowej Szczecińskiego Domu Sportu. Rywalem szczecinian był inny z beniaminków II ligi – SKS Gorzów Wielkopolski.