Od mocnego uderzenia w klubowych mediach nowy rok rozpoczęła Stalpro Błyskawica Szczecin. 1 stycznia 2021 roku ogłosiliśmy, że do zespołu dołączył białoruski rozgrywający – Jenia Nazarov. Jeszcze lepsze wieści przyszły po 5 dniach, kiedy to kibice zostali poinformowani o kolejnym asie w szczecińskim zespole – Marcinie Wice. 13 stycznia pozycję pierwszego trenera zespołu objął Daniel Pliński.

Czas na zmiany

W pierwszych meczach w debiutanckim sezonie w II lidze siatkarze Stalpro Błyskawicy Szczecin pokazali wysoki potencjał zespołu wygrywając trzy mecze w TAURON Pucharze Polski. Mecze pucharowe nie przełożyły się niestety na rozgrywki ligowe, w których szczecinianie zaliczyli jedynie 3 zwycięstwa w 11 meczach. Z pewnością na formę sportową zawodników miały wpływ przerwy związane z wykryciem zakażeń koronawirusem wśród członków szczecińskiego zespołu. Wraz z nadchodzącym rokiem 2021 zarząd klubu rozpoczął działania mające na celu wzmocnienie szeregów Stalpro Błyskawicy. Efektem tych ruchów było pozyskanie nowego rozgrywającego i pierwszego w historii zagranicznego zawodnika w szeregach naszego zespołu. Dokładnie w Nowy Rok ogłosiliśmy, że do zespołu dołączył białoruski rozgrywający – Jenia Nazarov, który swoje umiejętności miał zaprezentować już podczas meczu z ówczesnym liderem rozgrywek.

Jenia Nazarov w meczu ze Stoczniowcem Gdańsk zaprezentował się kibicom z numerem 3 na koszulce
Powrót na ligowe parkiety, który musiał zaczekać

Jenia Nazarov nie był jedynym zawodnikiem, który zasilił szeregi Stalpro Błyskawicy Szczecin w środku sezonu 2020/2021. 5 stycznia nowym przyjmującym naszego zespołu został Marcin Wika, a obaj zawodnicy zadebiutowali dzień później w domowym spotkaniu ze Stoczniowcem Gdańsk. Po paru dniach całą Polskę obiegła wiadomość o zmianach w sztabie szkoleniowym Stalpro Błyskawicy Szczecin i objęciu posady pierwszego trenera przez Daniela Plińskiego.

O nowym trenerze Stalpro Błyskawicy Szczecin było głośno w największych sportowych portalach internetowych w Polsce

Dla wielu osób dołączenie do II ligowego zespołu Marcina Wiki i Daniela Plińskiego było ogromnym zaskoczeniem a nawet sensacją. Jednak kibice związani z naszym zespołem pamiętają, że obaj wielcy siatkarze mieli dołączyć do zespołu w roli zawodników już rok wcześniej, kiedy to Stalpro Błyskawica szykowała się do udziału w barażach o awans do II ligi. Plany debiutu pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa, a byli reprezentanci Polski na powrót na siatkarskie ligowe parkiety musieli poczekać prawie rok. Tym razem jednak w roli zawodnika pojawił się jedynie Wika, a w roli pierwszego trenera zadebiutował Plińśki.

Marcin Wika szybko odnalazł się w szeregach nowego zespołu

Z tak skompletowanym składem Stalpro Błyskawica Szczecin rozpoczęła drugą część sezonu. Do zakończenia sezonu miało pozostać 5 meczów, a drugi mecz nowych zawodników i pierwszy pod wodzą trenera Plińskiego miał rozegrać się 16 stycznia, kiedy to do Szczecińskiego Domu Sportu przyjeżdżał SMS Police.