Nasi seniorzy przygotowują się do ostatnich dwóch meczów w sezonie 2020/2021. Na kolejnych treningach do najważniejszych momentów sezonu przygotowują się także nasi młodzi siatkarze z UKS Błyskawica, a kolejne sukcesy notuje młody wychowanek naszego klubu reprezentujący obecnie barwy Jastrzębskiego Węgla.

Początek nowego roku to zawsze pracowity czas dla młodych siatkarzy. To właśnie w tym okresie odbywają się ostatnie mecze na poziomie wojewódzkim w poszczególnych kategoriach. W zależności od regionu w przerwie między rozgrywanymi spotkaniami odbywają się konsultacje poszczególnych kadr województwa. Właśnie takie spotkanie najlepszych siatkarzy u-14 zorganizowano na Śląsku w zeszłą niedzielę. Po raz kolejny szansę na zaprezentowanie się pod okiem trenerów kadry otrzymał nasz młody wychowanek Franciszek Biegasiewicz, który w klubowych rozgrywkach młodzików reprezentuje barwy Jastrzębskiego Węgla.

W województwie zachodniopomorskim tempa nie zwalniają rozgrywki w żadnej z kategorii wiekowych. Najdłuższą przerwę od ostatniego meczu ligowego mają juniorzy, którzy ostatni mecz rozegrali 13 grudnia w Koszalinie zwyciężając 3:1. Tamto zwycięstwo zapewniło naszym siatkarzom 1. miejsce po fazie zasadniczej. W najbliższą sobotę, w ostatniej kolejce, zmierzą się u siebie z zespołem DMKS Delfin Darłowo.

Więcej grania w ostatnim czasie mieli zarazem kadeci jak i młodzicy UKS Błyskawicy Stalpro Szczecin. Kadeci rozpoczęli nowy rok od przekonywującego zwycięstwa u siebie nad Gryfem Szczecinek 3:0. W kolejnym meczu musieli jednak uznać wyższość siatkarzy z UKS SMS Police, którzy po wyrównanej grze, w każdym z setów zwyciężyli 3:0.

Po czterech rozegranych turniejach nasi młodzicy zajmują w tabeli 6. miejsce premiowane awansem do turnieju finałowego rozgrywek. W ostatnim turnieju, w którym pełnili rolę gospodarza do ligowej tabeli dopisali kolejne punkty po zwycięstwie 2:0 nad Gryfem Szczecinek oraz porażce po tie-breaku 1:2 z AS13/LOLEK KoszalinTaki bilans ostatnich spotkań oznacza utrzymanie w 2. lidze, w której powalczą o zapewnienie sobie miejsca w pierwszej szóstce tabeli i udział w turnieju finałowym Mistrzostw Województwa.