Drugi raz w tym sezonie młodzi siatkarze Błyskawicy Stalpro Szczecin musieli uznać wyższość rówieśników z Koszalina po ponad 2 godzinach walki na boisku.

W sobotę 11. stycznia nasi młodzi siatkarze podejmowali na hali Zespołu Szkół nr 4 drugi zespół obecnych rozgrywek Zachodniopomorskiej Ligi Kadetów. Szczecinianie podchodzili do tego meczu ze zdobytym jednym punktem w wyjazdowym meczu właśnie z drużyną z Koszalina. Pamiętając o niezwykle zaciętym pierwszym spotkaniu obu zespołów szykowało się ciekawe widowisko.

Pierwsze dwa sety spotkania nie zapowiadały zbyt wielu emocji. Wiele błędów własnych po obu stronach siatki i skuteczniejsza gra w ataku i zagrywce zawodników Bronka doprowadziła do wyniku 2:0 w setach dla przyjezdnych.

W trzecim secie za sprawą dobrej gry w obronie i wykorzystywaniu kontr przez Błyskawicę Stalpro rolę w spotkaniu się odwróciły. Dobra gra w ataku Ignacego Derejczyka oraz Mariana Marcinkowskiego zapewniła spokojne zwycięstwo 25:19. Czwarty set to wyrównana gra obu drużyn z utrzymującą się przez cały set kilkupunktową przewagą gości. Mimo tego w końcówce gospodarze wytrzymali próbę nerwów i potrafili ze stanu 22:24 doprowadzić do wyrównania i zwyciężyć w grze na przewagi 28:26.

Pomimo ogromnej radości na koniec czwartego seta, w decydującej odsłonie zabrakło konsekwencji w grze, a do głosu ponownie zaczęli dochodzić kadeci z Koszalina. Kolejne błędy zagrywki zawodników Błyskawicy Stalpro Szczecin oddalały zespół od przypieczętowania zwycięstwa w meczu. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Bronka Koszalin 15:11 i to właśnie oni dopisali kolejne dwa punkty do ligowej tabeli, a kadeci ze Szczecina musieli zadowolić się zdobytym jednym punktem.

UKS BŁYSKAWICA STALPRO SZCZECIN 2 : 3 UKS BRONEK KOSZALIN

Skład: O. Szpot, I. Derejczyk, M. Marcinkowski, K. Kacprzak, M. Kowalczyk, M. Stec, I. Bąkowski (l) oraz M. Olegario, W. Kwiecień, R. Budysz, K. Krawitowski, A. Łyszkowicz