Pierwsze ligowe punkty! STALPRO Błyskawica Szczecin 3:2 Trefl Lębork

Po raz kolejny siatkarze STALPRO Błyskawicy Szczecin zafundowali swoim kibicom prawdziwy siatkarski thriller. Po 5 setach walki to właśnie oni mogli cieszyć się ze zdobycia pierwszych ligowych punktów w sezonie 2020/2021.

Po nie najlepszej inauguracji sezonu w Słupcy siatkarze STALPRO Błyskawicy Szczecin na własnym parkiecie podejmowali zespół Trefla Lębork. Zespół z województwa pomorskiego po zwycięstwie nad drużyną SMS Police do spotkania ze Szczecinianami przystępował z dorobkiem 3 punktów. W związku z aktualnymi obostrzeniami spotkanie wyjątkowo rozgrywane w Hali Treningowej Netto Areny z trybun mogło obserwować 75 osób. Kibice, którzy nie dotarli na halę mogli śledzić siatkarskie zmagania za pomocą transmisji na platformie YouTube.

Zespół STALPRO Błyskawicy rozpoczął zmagania w składzie: Zapaśnik, Sikorski, Bukowski, Śląski, Kasiura, Grot, Herrmann (L).

Goście z Lęborka od początku spotkania postawili na twardą grę w zagrywce i szybką grę do skrzydeł, co zaczęło przekładać się na zdobywanie punktów. Po serii zagrywek Macieja Ptaszyńskiego Trefl prowadził już 9:12. Druga część pierwszego seta to walka punkt za punkt i skuteczna gra w pierwszej akcji obu zespołów. Przy stanie 20:20 sygnał do ucieczki od rywali dał Wojciech Kasiura, który skuteczną zagrywką utrudnił rozegranie zespołowi z Lęborka. W końcówce świetnie odnalazł się także Michał Bukowski, który najpierw kapitalnie zachował się przy siatce, kończąc piłkę sytuacyjną, a następnie dwukrotnie zatrzymał rywali punktowym blokiem. Środkowy STALPRO Błyskawicy zakończył także pierwszą partię skutecznym atakiem ze środka ustanawiając wynik 25:22.

Na początku drugiego seta kolejny raz serią świetnych zagrywek popisał się Kasiura. Przyjmujący gospodarzy samą zagrywką zdobył trzy z czterech pierwszych punktów dla STALPRO Błyskawicy. Zespół ze Szczecina cały set kontrolował jego przebieg, a z czasem przewaga zaczęła być coraz bardziej widoczna. Po skutecznym ataku ze środka Śląskiego na tablicy widniał wynik 20:15. W końcówce ponownie punktowym blokiem popisał się Bukowski, punkt atakiem dołożył Sikorski, a po błędzie w zagrywce po stronie Trefla gospodarze mogli cieszyć się z wygranej w drugim secie.

Trzecia odsłona 2. kolejki II ligowych zmagań w Szczecinie mogła się podobać wszystkim kibicom, którzy lubią wielkie emocje związane z wyrównaną grą na wysokim poziomie. Na prowadzenie naprzemiennie wychodzili gospodarze ze Szczecina i goście z Lęborka. Po skutecznym ataku Sikorskiego z piłki sytuacyjnej to STALPRO Błyskawica osiągnęła dwupunktową przewagę 16:14, a po chwili różnica między dwoma zespołami wynosiła cztery punkty na korzyść szczecinian. Przy wyniku 21:16 nikt nie spodziewał się innego wyniku meczu niż 3:0 dla gospodarzy. Niestety dla beniaminka ze Szczecina to właśnie wtedy w kolejnych ustawieniach Trefl Lębork zaczął odrabiać straty do rywali i w końcówce doprowadził do wyrównania. Skuteczny atak z prawej strony Sikorskiego dał zespołowi STALPRO Błyskawicy pierwszą piłkę meczową. Goście z Lęborka obronili się zdobywając punkt w kolejnej akcji. W następnych okazjach gospodarze również nie dali rady zakończyć spotkania, a przy stanie 27:27 dwie kolejne akcje padły łupem przyjezdnych, którzy wygrali pierwszą partię w tym dniu.

Czwarty set to świetna gra młodych siatkarzy z Lęborka, którzy każdą kolejną akcją nakręcali się do jeszcze lepszej gry od samego początku utrzymując kilkupunktową przewagę. W końcówce czwartej partii trener Sylla postanowił dać chwilę oddechu podstawowym zawodnikom swojego zespołu wpuszczając na boisko rezerwowych. Po skutecznym ataku z prawego skrzydła atakującego Trefla Lębork goście doprowadzili do wyniku 2:2 w setach, a o końcowym wyniku miał zdecydować tie-break.

W piątym secie spotkania po raz kolejny siatkarze STALPRO Błyskawicy Szczecin pokazali, że dobrze czują się w grze pod presją i od początku tie-breaka przejęli inicjatywę. Szczecinianie prowadzili już 8:6, a po zmianie stron pozwolili przeciwnikom na zdobycie zaledwie trzech punktów ustanawiając wynik 15:9. Tym samym zespół ze Szczecina zdobył pierwsze 2 punkty w obecnym sezonie, a goście z Lęborka musieli zadowolić się z dołożenia 1 punktu do ligowej tabeli.

STALPRO Błyskawica Szczecin 3:2 Trefl Lębork (25:22, 25:20, 27:29, 19:25, 15:9)

SKŁAD: K. Zapaśnik, B. Sikorski, W. Kasiura, Ł. Grot, M. Bukowski, J. Śląski, K. Herrmann (L) oraz K. Cieśluk, S. Bąk, , M. Kujawa, J. Kopiński, A. Kurpik, K. Pestka, D. Markiewicz (L)