Przed nami kolejna okazja do zdobycia ważnych punktów w ligowej tabeli. Nasi siatkarze w ramach 16. kolejki udadzą się do Górek Noteckich, gdzie zmierzą się z zespołem SKS Gorzów Wielkopolski.

Już po raz trzeci w tym sezonie zespoły z Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina zmierzą się ze sobą na siatkarskich parkietach. W dotychczasowych spotkaniach dwukrotnie górą byli siatkarze Stalpro Błyskawicy Szczecin, którzy w meczu 2. rundy wstępnej TAURON Pucharu Polski zwyciężyli 3:2, a w ligowym pojedynku zdobyli 3 punkty tracąc przy tym jednego seta. W pierwszej kolejce II ligi po stronie naszego zespołu z dobrej strony zaprezentował się atakujący Szymon Bąk, który zdobył 15 punktów. Niewiele mniej punktów zdobyli także nasi przyjmujący – Wojciech Kasiura i Adam Kurpik – odpowiednio 14 i 12 punktów.

Po informacji o wycofaniu z rozgrywek zespołu STEICO Noteć Czarnków sobotni mecz z siatkarzami z Gorzowa będzie niezwykle ważny w kontekście walki o środek tabeli. Zwycięstwo Stalpro Błyskawicy Szczecin zapewni beniaminkowi miejsce w tabeli nad zespołami SMS Police i SKS Gorzów Wielkopolski, co będzie oznaczać bezpieczne utrzymanie i zakończenie sezonu po rundzie zasadniczej. Zwycięstwo gorzowian przedłuży szansę sobotnich gospodarzy na wyprzedzenie szczecinian i uniknięcie walki w play-out.

W ostatniej kolejce oba zespoły zanotowały zwycięstwa za 3 punkty z bezpośrednimi rywalami w ligowej tabeli. SKS Gorzów Wielkopolski pokonał SMS Police 3:0, a Stalpro Błyskawica Szczecin zwyciężyła w meczu z Enea Energetyk Poznań 3:1.

Rozgrywki: II Liga

Mecz: SKS Gorzów Wielkopolski – STALPRO Błyskawica Szczecin

Data i godzina: 30.01.2021r. 17:00

Miejsce: SP im. Pierwszych Osadników w Górkach Noteckich ul. Cmentarna 5