Sport drużynowy to grupa ludzi, która pod różnymi szyldami rywalizuje ze sobą o miano najlepszego. W każdej drużynie jest jednak osoba wyróżniona – pełniąca funkcję mentalnego przywódcy, kapitana. Tak samo jest w ekipie Stalpro Błyskawicy, której kapitanem jest Łukasz Grot.

„Grocik” jest wychowankiem UKS-u Błyskawica, gdzie rozwijał swoje siatkarskie umiejętności pod okiem Edwarda Wojneckiego, obecnie dyrektora sportowego seniorskiej drużyny. Podobnie jak inni zawodnicy, powrócił do korzeni, by pomóc w odbudowie męskiej siatkówki w Szczecinie.

Błyskawica to nowy klub, ale na arenie seniorskiej. Wcześniej był znany głównie z pracy z młodzieżą. Dzięki temu mamy teraz wychowanków, którzy są trzonem drużyny seniorskiej – tłumaczy Grot.

Stalpro Błyskawica to zespół złożony głównie z wychowanków, lecz należy podkreślić fakt, że są to zawodnicy ograni w seniorskiej siatkówce na poziomie drugiej, czy nawet pierwszej ligi. Drużyna zna się dość dobrze, co może okazać się jej sporym atutem w walce o awans.

Nasze mocne strony to na pewno wzrost, bo mamy wysokich zawodników, oraz zgranie. Graliśmy już z chłopakami w rozgrywkach juniorskich czy akademickich. Znamy się doskonale i myślę, że będzie to procentowało – dodaje kapitan.

W klubie głośno mówi się o celu na ten sezon, a jest nim oczywiście awans do grona drugoligowców. To plan klubu, trenera, drużyny oraz samego kapitana. Każdy jest przekonany, że ten cel uda się osiągnąć.

Jako kapitan, stawiam przed sobą taki cel, aby wprowadzić naszą drużynę do drugiej ligi. To nasze założenie i o to będziemy walczyć! – zakończył Łukasz Grot.