Kolejne trzy punkty dopisała do tabeli siatkarze Stalpro Błyskawicy Szczecin wygrywając w ostatnią niedzielę wyjazdowe spotkanie z SGS Goleniów 3:0. Przed spotkaniem zawodnicy Stalpro Błyskawicy wspominali, że głównym priorytetem w każdym kolejnym meczu jest popełnienie jak najmniejszej ilości błędów i utrzymanie gry na stałym i wysokim poziomie bez względu na grę przeciwnika. Drużyna z Goleniowa jako jedyna w tym sezonie wygrała seta w bezpośrednim starciu z liderami rozgrywek Stalpro III Ligi. W niedzielnym meczu na własnej hali gospodarze wyszli zmotywowani i gotowi do walki o każdą piłkę.

W pierwszym secie spotkania podopieczni Mateusza Sylli długo nie mogli złapać właściwego rytmu gry, co nieoczekiwanie przełożyło się na bardzo wyrównywaną grę. W końcówce pierwszej partii większym spokojem wykazali się jednak siatkarze ze Szczecina i to oni schodzili na przerwę będąc na prowadzeniu.

Druga odsłona meczu to stopniowe przejmowanie inicjatywy przez zawodników Stalpro Błyskawicy. Na boisku pojawili się także rezerwowi, a dobre zagrywki przyczyniły się do zdobywania kolejnych punktów i umożliwiły wyprowadzenie wielu kontr. Serią asów serwisowych w końcówce popisał się rozpoczynający jako rezerwowy w dzisiejszym spotkaniu Daniel Zabłocki, a wynik 25:17 przypieczętował sprytnym plasem obok bloku Łukasz Grot.

Trzeci set spotkania to zdecydowanie najlepsza gra szczecińskich siatkarzy w tym spotkaniu i choć także w tej partii nie wystrzegali się oni błędów to przez cały set kontrolowali wynik i nie pozwolili zbliżyć się do siebie przeciwnikom. Dobre przyjęcie pozwoliło na grę pierwszym tempem, a w tej roli świetnie odnaleźli się Michał Bukowski i Mateusz Kujawa. Drugi z nich efektownym atakiem z krótkiej przesuniętej zakończył spotkanie, a siatkarze ze Szczecina umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

W drugim meczu tej kolejki Olimpijczyk Drawsko Pomorskie pewnie pokonał uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach 3:0.

SGS GOLENIÓW 0 : 3 KS STALPRO BŁYSKAWICA SZCZECIN (21:25, 17:25, 17:25)

Skład: K. Zapaśnik, D. Markiewicz, M. Malewicz, Ł. Grot, D. Obst, J. Kopiński, K. Hermann (l) oraz