Kolejne zwycięstwo naszych siatkarzy oznacza, że przed ostatnią kolejką spotkań umacniamy się na pozycji lidera rozgrywek z przewagą 3 punktów nad Olimpijczykiem.

Szczecinianie za sprawą dobrych zagrywek Kacpra Cieśluka rozpoczęli to spotkanie od serii 5 punktów szybko budując sobie przewagę nad przeciwnikiem. Trudna zagrywka Grota, a później Kopińskiego i skuteczna gra w ataku przyczyniły się do kolejnych serii punktowych naszych siatkarzy, doprowadzając do prowadzenia 21:6. Ostateczny wynik seta – 25:10 ustanowił atakiem z lewego skrzydła kapitan Stalpro Błyskawicy Łukasz Grot.

Początek drugiego seta to gra punkt za punkt do stanu 7:7, kiedy to Kopiński najpierw skutecznym atakiem, a później trudną zagrywką rozpoczął budowanie przewagi. Kolejne błędy przeciwników i skuteczne kontry w wykonaniu Szczecinian doprowadziły do prowadzenia 14:9, a seria 8 zagrywek z rzędu Daniela Zabłockiego i błędy w polu zagrywki przeciwników przypieczętowały wynik w drugim secie 25:12.

W trzecim secie trener Sylla zdecydował się na wprowadzenie na boisko rezerwowych. Na boisku pojawili się Bukowski, Obst i Maciej Zabłocki, a w trakcie seta szansę na zaprezentowanie swoich możliwości dostał także Mateusz Malewicz. Cały set to równa gra Stalpro Błyskawicy i pewne zwycięstwo 25:16.

Niedzielne zwycięstwo było ostatnią okazją do zobaczenia Stalpro Błyskawicy w Szczecinie w rundzie zasadniczej. 28 lutego naszych siatkarzy czeka wyjazd do Drawska na rewanżowy mecz z 2. Drużyną tegorocznych rozgrywek – miejscowym Olimpijczykiem.

Stalpro Błyskawica Szczecin 3:0 KS Stocznia Darłowo M&W (25:10, 25:12, 25:16)

Skład: K. Cieśluk, D. Markiewicz, Ł. Grot, D. Zabłocki, J. Kopiński, M. Kujawa, K. Herrmann (l) oraz M. Bukowski, D. Obst, M. Zabłocki, M. Malewicz