Drugi raz z rzędu siatkarze STALPRO Błyskawicy Szczecin nie zawiedli swoich kibiców i dopisali do ligowej tabeli niezwykle ważne 3 punkty.

Do rywalizacji w Hali Sportowej Szczecińskiego Domu Sportu przystępowały dwa sąsiadujące ze sobą zespoły. Chociaż do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze kilka kolejek to ten mecz mógł odgrywać kluczową rolę w rywalizacji o zajęcie 6 miejsca zapewniającego bezpieczne utrzymanie.

Stalpro Błyskawica Szczecin rozpoczęła mecz w składzie: Nazarov, Kurpik, Kujawa, Sikorski, Wika, Bukowski, Herrmann (L).

Pierwszy set nie był wymarzonym początkiem dla gospodarzy. W grze szczecinian pojawiało się wiele błędów w zagrywce, a słabe przyjęcie skutkowało kolejnymi skutecznymi kontrami przeciwnika, które na punkty zamieniali Subocz i Nawrot. Pierwsza partia zakońćzyła się pewnym zwycięstwem gości 19:25.

W drugim secie sygnał do przejęcia kontroli nad meczem dał Marcin Wika, który poszedł na zagrywkę przy stanie 9:10. Po serii trudnych zagrywek przyjmującego Stalpro Błyskawicy Szczecin gospodarze prowadzili już 15:10, a bezpieczną przewagę dowieźli do końca seta wygrywając go 25:21.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się od wyrównanej gry z obu stron jednak barierę 10 punktów jako pierwsza przekroczyła Stalpro Błyskawica. Po kolejnej kontrze i skutecznym ataku po bloku Sikorskiego na tablicy widniał wynik 13:9. Nie był to jednak ostatni błysk naszego atakującego. Przy wyniku 16:13 kolejne dwa asy serwisowe Bartosza po raz kolejny w tym meczu pozwoliły szczecinianom odskoczyć na pięciopunktowe prowadzenie. Całą partię sprytną zagrywką zakończył Marcin Wika ustanawiając wynik 25:17.

Czwarty set to pełna kontrola i prowadzenie od początku do końca siatkarzy Stalpro Błyskawicy Szczecin. Okazję do kolejnych kontr tym razem dały kapitalne zagrywki Mateusza Kujawy i Michała Bukowskiego, a cały mecz zakończył atakiem z drugiej piłki Jenia Nazarov.

W innych meczach 15. kolejki II ligi grupy 1. w meczu na szczycie tabeli Orzeł Międzyrzecz pokonał na wyjeździe GKS Stoczniowiec 3:1, w Lęborku miejscowy Trefl po pięciosetowym boju zwyciężył z SPS Konspol Słupca, Steico Noteć Czarnków po długiej przerwie od gry uległ 1:3 Wilkom Wilczyn, a w meczu najniżej klasyfikowanych zespołów SKS Gorzów Wielkopolski wygrał 3:0 z SMS Police.

STALPRO BŁYSKAWICA SZCZECIN 3:1 ENEA ENERGETYK POZNAŃ (19:25, 25:21, 25:17, 25:15)

SKŁAD: J. Nazarov (2), A. Kurpik (16), M. Kujawa (10), B. Sikorski (11), M. Wika (18), M. Bukowski (4), K. Herrmann (L) oraz K. Zapaśnik, D. Markiewicz, W. Kasiura, J. Śląski, S. Bąk, K. Pestka, Ł. Grot (L)