W poniedziałek 12 października w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki odbyło się losowanie 1. rundy TAURON Pucharu Polski. Oprócz pierwszoligowców, którzy rozpoczynają swoją pucharową przygodę od tego etapu, znalazły się także dwa drugoligowe zespoły, które zwyciężyły w rozgrywanych wcześniej rundach wstępnych. 

Wyniki zakończonych 7 października rund wstępnych TAURON Pucharu Polski pozwoliły na wyłonienie dwóch zespołów, które awansowały do 1. rundy rozgrywek. Oprócz STALPRO Błyskawicy Szczecin awans uzyskał także zespół Tubądzin Volley Sieradz. Na tym etapie swój udział w turnieju rozpoczynają także zespoły, które na co dzień mierzą się w rozgrywkach TAURON 1. Ligi.

W wyniku losowania w 1. rundzie TAURON Pucharu Polski rozegrany zostanie zaledwie jeden mecz. eWinner Gwardia Wrocław podejmie Polski Cukier Avia Świdnik. Pozostałe zespoły otrzymały wolny los, dzięki czemu swoje spotkania rozegrają dopiero w 2. rundzie, która odbędzie się 4 listopada.

Rywalem STALPRO Błyskawicy Szczecin będzie zespół LUK Politechnika Lublin. Zespół ze stolicy województwa lubelskiego w poprzednim sezonie zakończył rozgrywki KRISPOL 1. Ligi na 3 miejscu. W obecnych rozgrywkach lublinianie rozegrali dotychczas zaledwie dwa spotkania: z Mickiewiczem Kluczbork oraz z MCKiS Jaworzno. Oba spotkania siatkarze LUK Politechniki Lublin rozstrzygnęli na swoją korzyść bez straty seta. Takie wyniki plasują zespół na 5. miejscu w tabeli TAURON 1. Ligi. Mecz odbędzie się 4 listopada w Szczecinie.


Mecze 1. rundy TAURON Pucharu Polski
21 paźdiernika

mecz nr 7: BKS Visła – wolny los
mecz nr 8: Tubądzin Volley Sieradz – wolny los
mecz nr 9: Olimpia Sulęcin – wolny los
mecz nr 10: eWinner Gwardia Wrocław – Polski Cukier Avia Świdnik
mecz nr 11: LUK Politechnika Lublin – wolny los
mecz nr 12: STALPRO Błyskawica Szczecin – wolny los
mecz nr 13: wolny los – wolny los
mecz nr 14: BBTS Bielsko-Biała – wolny los

Mecze 2. rundy TAURON Pucharu Polski
4 listopada

mecz nr 15: BKS Visła Bydgoszcz – Tubądzin Volley Sieradz
mecz nr 16: Olimpia Sulęcin – eWinner Gwardia Wrocław/Polski Cukier Avia Świdnik
mecz nr 17: LUK Politechnika Lublin – STALPRO Błyskawica Szczecin
mecz nr 18: BBTS Bielsko-Biała – wolny los