Wygrana 3:1 w wyjazdowym meczu w Drawsku przypieczętowała pozycję lidera siatkarzy K.S. Stalpro Błyskawicy Szczecin po rundzie zasadniczej.

W ostatniej kolejce Stalpro III Ligi spotkały się dwa najlepsze zespoły tegorocznych rozgrywek. Obecny mistrz z Drawska na własnym parkiecie podejmował siatkarzy ze Szczecina, którzy przed tym meczem stracili zaledwie jednego seta. Oba zespoły już wcześniej zapewniły sobie udział w turnieju finałowym, a ostatni mecz ligowy decydował o kolejności miejsc na zakończenie rundy zasadniczej.

Mimo pewnego awansu do Finału rozgrywek oba zespoły na spotkanie wyszły w najsilniejszych zestawieniach z nastawieniem walki o każdą piłkę. Dwa pierwsze sety przypominały większość rozgrywanych dotychczas spotkań szczecińskich siatkarzy w tegorocznych rozgrywkach: mocna zagrywka, równa gra w ataku i bloku oraz konsekwentne wykorzystywanie darmowych piłek od przeciwnika. Wszystkie te elementy przełożyły się na wyraźną przewagę Stalpro Błyskawicy Szczecin w obu setach.

W trzecim secie szansę debiutu otrzymał nowy przyjmujący Stalpro Błyskawicy. Łukasza Grota zastąpił Adam Kurpik i już w pierwszej swojej akcji w ataku mógł świętować zdobycie punktu dla swojego zespołu. Mimo udanego rozpoczęcia trzeciej partii przez szczecinian coraz więcej do powiedzenia zaczęli mieć gospodarze. Niesieni dopingiem publiczności siatkarze z Drawska zdecydowanie poprawili skuteczność w ataku oraz przestali popełniać błędy w polu zagrywki, co pozwoliło na wyrównaną grę przez cały set. W końcówce seria błędów w przyjęciu i ataku szczecinian pozwoliła na wygranie tego seta przez Olimpijczyka 25:18.

Czwarty i ostatni set tego spotkania od samego początku należał do gości ze Szczecina, którzy na przegraną w poprzedniej partii zareagowali w najlepszy możliwy sposób, wracając do swojej skutecznej gry z początku spotkania.

Wygrana K.S. Stalpro Błyskawicy Szczecin oznacza, że szczecinianie do Turnieju Finałowego przystąpią z pierwszego miejsca. W meczu półfinałowym czeka ich spotkanie z UKS SMS Police lub Stocznią Darłowo. Zwycięzca tego spotkania spotka się w wielkim finale rozgrywek z lepszym z pary Olimpijczyk Drawsko Pomorskie – SGS Goleniów.

Finał Stalpro III Ligi Mężczyzn już w niedzielę 8 marca na Hali Treningowej Netto Areny.

UKS Ki Olimpijczyk Drawsko Pomorskie 1:3 K.S. Stalpro Błyskawica Szczecin (17:25, 18:25, 25:18, 22:25)

Skład: K. Zapaśnik, D. Markiewicz, D. Zabłocki, Ł. Grot, M. Kujawa, J. Kopiński K. Herrmann (L) oraz K. Cieśluk, M. Zabłocki, M. Bukowski, A. Kurpik, D. Obst, M. Malewicz (L)