Sukcesem zakończyło się pierwsze ligowe spotkanie Stalpro Błyskawicy pod wodzą nowego trenera. Szczecinianie po trzech setach rywalizacji z młodzieżą ze Szkoły Mistrostwa Sportowego w Policach mogli cieszyć się z pierwszych punktów zdobytych w II rundzie.

Po pierwszych jednostkach treningowych przeprowadzonych przez nowego trenera Stalpro Błyskawicy, w sobotnie popołudnie Daniel Pliński stanął przed pierwszym testem podczas ligowego spotkania z zespołem SMS Police. Goście przyjeżdżali do Szczecina jako ostatni zespół grupy 1 bez zdobytego dotychczas ani jednego punktu. Szczecinianie po ostatniej porażce 2:3 ze Stoczniowcem Gdańsk dopisali jeden punkt do ligowej tabeli i przystępowali do derbowego meczu z 10 punktami na swoim koncie.

Stalpro Błyskawica Szczecin rozpoczęła mecz w składzie: Nazarov, Kurpik, Kujawa, Sikorski, Wika, Śląski, Herrmann (L).

Mecz z zespołem z Polic okazał się świetną okazją do sprawdzenia dyspozycji wszystkich zawodników, co postanowił wykorzystać Pliński desygnując na boisko, w każdym secie inną szóstkę. W grze gospodarzy widać było duży spokój oraz realizację postawionych założeń taktycznych. Sposobu na dobrze dyspowanych siatkarzy Stalpro Błyskawicy nie potrafili znaleźć młodzi siatkarze z Polic, którzy w całym meczu popełnili wiele niewymuszonych błędów i w żadnym z setów nie zagrozili gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa.

Zwycięstwo za trzy punkty zapewniło awans Stalpro Błyskawicy w ligowej tabeli na 6. miejsce. Już za tydzień Szczecinianie rozegrają kolejne domowe spotkanie, w którym zmierzą się z Eneą Energetyk Poznań. Mecz z drużyną ze stolicy wielkopolski będzie świetną okazją do zrewanżowania się za wyjazdową porażkę w 1. rundzie rozgrywek.

W innych rozegranych meczach 14. kolejki LUKS Wilki Wilczyn pokonał 3:0 GKS Stoczniowiec Gdańsk, Enea Energetyk Poznań uległ u siebie SPS Konspol Słupcy 0:3, a w rozegranym awansem spotkaniu LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz zwyciężył 3:2 z Treflem Lębork. Mecz SKS Gorzów Wielkopolski – Noteć Czarnków został przełożony.


STALPRO BŁYSKAWICA SZCZECIN 3:0 SMS POLICE (25:15, 25:9, 25:13)

SKŁAD: J. Nazarov, A. Kurpik, M. Kujawa, B. Sikorski, M. Wika, J. Śląski, K. Herrmann (L) oraz K. Zapaśnik, D. Markiewicz, W. Kasiura, M. Bukowski, S. Bąk, K. Pestka, Ł. Grot (L)