Po raz pierwszy w tym sezonie siatkarze Stalpro Błyskawicy Szczecin zakończyli spotkanie z kompletem punktów. 11 listopada SMS Police gościł szczecinian w ramach zaległej, 5. kolejki. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu STALPRO Błyskawicy Szczecin 3:1.

Derby województwa zachodniopomorskiego w II lidze, pierwotnie zaplanowane na 24 października, z przyczyn zdrowotnych zespołu STALPRO Błyskawicy Szczecin odbyły się 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Oba zespoły przystąpiły do spotkania z nadzieją na zdobycie niezwykle ważnych punktów w kontekście aktualnej sytuacji w tabeli.

Spotkanie siatkarze Stalpro Błyskawicy Szczecin rozpoczęli w składzie:

Cieśluk, Bąk, Pestka, Kurpik, Śląski, Kujawa oraz Herrmann (L).

Obserwując cały przebieg środowego spotkania ciężko było wyznaczyć zespół, który przeważałby we wszystkich elementach siatkarskich. W meczu można było zaobserwować dużo chęci do gry, wolę walki i pozytywną atmosferę po stronie młodego zespołu z Police, a wiele niewymuszonych błędach w grze gości ze Szczecina zapewniło niezwykle wyrównany pojedynek.

Pierwszy i drugi set to niezwykle ciekawe końcówki, w których nie brakowało zarówno spektakularnych akcji jak i prostych błędów po obu stronach. Ostatecznie w pierwszym secie policzanie obronili dwie piłki setowe i wygrali pierwszą partię 29:27, zdobywając pierwszego seta w tegorocznych rozgrywkach. Podobny przebieg miała druga odsłona spotkania, w której to jako pierwsi szansę na zakończenie seta mieli siatkarze SMS Police. Tym razem lepiej w nerwowej końcówce odnaleźli się bardziej doświadczeni zawodnicy STALPRO Błyskawicy Szczecin, którzy zwyciężyli 31:29. Po stosunkowo pewnym zwycięstwie gości w trzecim secie 25:20, w czwartej odsłonie ponownie do dobrej gry wrócili gospodarze, którzy do połowy seta utrzymywali kilkupunktową przewagę. Za sprawą serii dobrych zagrywek Adama Kurpika szczecinianie wrócili do gry i systematycznie odrabiali straty, a w końcówce nie pozwolili na kolejną grę na przewagi pozwalając policzanom na zdobycie 22 punktów.

W najbliższą sobotę zespół STALPRO Błyskawicy Szczecin podejmie na własnym parkiecie SKS Gorzów Wielkopolski, a uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego zmierzą się u siebie z LUKS Wilki Wilczyn.

SMS Police 1:3 STALPRO Błyskawica Szczecin (29:27, 29:31, 20:25, 22:25)

SKŁAD: K. Cieśluk, S. Bąk, K. Pestka, M. Kujawa, A. Kurpik, J. Śląski, K. Herrmann (L) oraz K. Zapaśnik, B. Sikorski, D. Markiewicz, M. Bukowski, Ł. Grot, W. Kasiura (L)