Już jutro siatkarze STALPRO Błyskawicy Szczecin staną przed kolejną szansą na poprawę swojej sytuacji w tabeli. Do stolicy województwa zachodniopomorskiego przyjedzie sąsiadujący w tabeli zespół Enea Energetyk Poznań.

Zapowiada się niezwykle wyrównane spotkanie dwóch zespołów rywalizujących w środku tabeli II ligi grupy 1. Goście z Poznania zgromadzili dotychczas 12 punktów, wygrywali 4 z 12 meczów i znajdują się na 7 miejscu w tabeli. Podopieczni Daniela Plińskiego rozegrali dotychczas o jedno spotkanie więcej, a 4 zwycięstwa i zgromadzone 13 punktów oznacza, że znajdują się o jedno „oczko” wyżej od rywali z Poznania – na 6 miejscu.

W pierwszej rundzie zespoły zmierzyły się ze sobą w hali przy ul. Spychalskiego 36 w Poznaniu. Pewne zwycięstwo zanotował zespół Energetyka, którego zawodnicy przeważali nad szczecinianami we wszystkich elementach. Wyjątkiem okazał się trzeci set, w którym do głosu doszli siatkarze Stalpro Błyskawicy i wykorzystali liczne błędy gospodarzy zdobywając, jak się później okazało, jedynego seta w tym spotkaniu. W zespole z Poznania wyróżniali się Kaczmarek, Subocz i Nawrot, którzy zdobyli odpowiednio 21, 19 i 16 punktów. Wśród szczecinian jedynym  zawodnikiem, który osiągnął dwucyfrową liczbę zdobytych punkt był Bąk, który zdobył 10 punktów.

W ostatniej kolejce Energetyk Poznań uległ zdecydowanie lepiej dysponowanej w tym dniu SPS Konspol Słupcy 0:3. a STALPRO Błyskawica Szczecin pewnie pokonała SMS Police 3:0.

Rozgrywki: II Liga

Mecz: STALPRO Błyskawica Szczecin – Enea Energetyk Poznań

Data i godzina: 23.01.2021r. 17:00

Miejsce: Hala Sportowa SDS, ul. Wąska 16, Szczecin