Klub Sportowy STALPRO BŁYSKAWICA SZCZECIN informuje, że Mateusz Sylla nie będzie już pełnił funkcji pierwszego trenera zespołu. Jego miejsce zastąpi Daniel Pliński, a dotychczasowy szkoleniowiec podobnie jak Kacper Cieśluk będzie pełnił rolę asystenta trenera.

Mateusz Sylla pełnił rolę pierwszego trenera zespołu od samego początku powstania klubu. W sezonie 2019/2020 bez żadnego przegranego meczu poprowadził drużynę do historycznego zwycięstwa w rozgrywkach Zachodniopomorskiej Stalpro III Ligi Mężczyzn, które zagwarantowało awans do rozgrywek II ligi. Chociaż sezon 2020/2021 nie rozpoczął się najlepiej to Szczecinianie mogli świętować małe sukcesy. Pod wodzą Sylli STALPRO Błyskawica Szczecin za sprawą trzech zwycięstw z rzędu awansowała do 2. rundy rozgrywek o TAURON Puchar Polski. Dopiero konfrontacja z jednym z faworytów TAURON 1. Ligi zatrzymała drużynę ze stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Miejsce Mateusza Sylii zajmie Daniel Pliński – były świetny zawodnik, będący wielokrotnym reprezentantem Polski. W meczach z orzełkiem na piersi Pliński rozegrał 142 spotkania zdobywając kolejno wicemistrzostwo świata w 2006 roku oraz mistrzostwo Europy w 2009 roku. W rozgrywkach klubowych pięciokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski i trzykrotnie razem z drużyną kończył sezon na drugim miejscu. W karierze trenerskiej pełnił funkcję asystenta trenera podczas Letniej Uniwersjady 2019, gdzie razem z drużyną zdobył srebrny medal.


Wszystkie osoby związane z funkcjonowaniem klubu pragną podziękować trenerowi Mateuszowi Sylli za dotychczas wykonaną pracę i zaangażowanie w rozwój klubu. Jednocześnie wierzymy, że przebudowany sztab szkoleniowy poprowadzi zespół do kolejnych sukcesów.