W sobotni poranek w hali sportowej Centrum Kształcenia Sportowego juniorzy UKS Blyskawicy Stalpro Szczecin odnieśli pewne zwycięstwo 3:0 z zespołem UKS Bronek Koszalin.

Po długim oczekiwaniu na rozpoczęcie halowych rozgrywek w sezonie 2020/2021 nasi młodzi siatkarze w sobotni poranek wreszcie mieli okazję do zaprezentowania swoich możliwości w ligowym meczu. Inauguracja rozgrywek Zachodniopomorskiej Ligi Juniorów dla szczecinian nastąpiła w sobotę 17 października o godzinie 10:00. Rywalem gospodarzy była drużyna UKS Bronek Koszalin.

Po trzech setach ambitnej gry po obu stronach siatki to Błyskawica Stalpro Szczecin mogła cieszyć się ze zdobycia pierwszych ligowych punktów w obecnym sezonie. Zadowolenia z postawy całego zespołu nie krył kapitan drużyny Marian Marcinkowski:

Wszyscy są bardzo zadowoleni z wygranej. Zagraliśmy bardzo dobrze jako zgrany zespół. Ciężka praca na treningach skutkuje.

Trener Szczecińskiego zespołu, Edward Wojnecki także dodaje, że w decydujących momentach ważną rolę odgrywała współpraca całej drużyny.

Kluczem do wygrania wyrównanych końcówek w pierwszym i trzecim secie była gra zespołowa. Drużyna stanowiła monolit. Cieszy także to, że zespół wykazał się ogromną wolą zwycięstwa.

Sobotnie spotkanie z drużyną z Koszalina było swego rodzaju szansą do rewanżu za porażkę w przedsezonowym turnieju w Darłowie. Chociaż od tego czasu minęły zaledwie dwa tygodnie to w grze Błyskawicy widać było, że praca na treningach przynosi efekty.

W Darłowie graliśmy z Koszalinem prosto z busa i ciężko było wejść szybko na wysokie obroty. Wtedy mieliśmy średnie dogranie piłki do rozgrywającego i ciężko było uruchomić środkowych. Po turnieju trenerzy na treningach skupili się na obronie pola, co bardzo pomogło. Jak było dobre dogranie to rozgrywający miał duże pole do popisu – relacjonuje Marcinkowski.

W meczu z Bronkiem w grze Błyskawicy Stalpro Szczecin należy wyróżnić przyjęcie i dogranie piłki. To właśnie dokładność w tych elementach pozwoliła Juliuszowi Wodarskiemu na swobodę w rozegraniu i posyłanie kolejnych piłek do swoich środkowych.

Ważną rolę odegrało dzisiaj dogranie piłki. Należy wspomnieć także o bardzo poprawnym rozgrywaniu piłek przez Juliusza Wodarskiego, co z kolei przełożyło się na kończące ataki – zauważa trener Wojnecki.

W dzisiejszym meczu przyjęcie funkcjonowało bez szwanku, co dało rozgrywającemu dużo możliwości. Środkowi kończyli większość piłek co pozwoliło rozbić obronę przeciwnika, wtedy skrzydłowi mieli ułatwione zadanie. Przez cały mecz dopisywała mega atmosfera na boisku, a w takich momentach wszystko idzie jak po maśle – dodaje Marcinkowski.

Już za tydzień kolejne spotkanie w Zachodniopomorskiej Lidze Juniorów. Tym razem przeciwnikiem szczecińskiej Błyskawicy będzie zespół UKS OPP Powiat Kołobrzeski.

Jesteśmy nastawieni na kolejny mecz bojowo i bardzo pozytywnie. Przeciwnika personalnie znamy, a co zagra w tym sezonie? Zobaczymy – kończy Wojnecki.


UKS BŁYSKAWICA STALPRO SZCZECIN 3:0 UKS BRONEK KOSZALIN (26:24, 25:16, 25:22)

SKŁAD: J. Wodarski, I. Derejczyk, I. Bąkowski, M. Marcinkowski, M. Stec, D. Mazur, W. Azarkiewicz (L) oraz M. Olegario, O. Szpot, O. Ostrowski