Siatkówka wróciła do Szczecina z przytupem! Siatkarze Stalpro Błyskawicy pokonali w debiucie, przed własną publicznością, ekipę SGS-u Goleniów i tym samym mogą dodać do swojego konta kolejne 3 punkty.Przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania miała miejsce uroczystość, w której Edward Wojnecki, dyrektor sportowy Stalpro Błyskawicy oraz prezes UKS Błyskawicy, otrzymał podziękowania z okazji 45-lecia pracy trenerskiej. Z rąk władz ZZPS-u oraz swoich wychowanków – Mateusza Sylli i Łukasza Grota, Pan Edward otrzymał pamiątkową koszulkę oraz okolicznościową paterę.

Po części oficjalnej zawodnicy rozpoczęli bój o ligowe punkty. Pierwsza partia przez dłuższy czas była wyrównana, a gra toczyła się punkt, za punkt. W końcu podopiecznym Mateusza Sylli udało się odskoczyć na kilka punktów i dzięki spokojnemu prowadzeniu gry, tej przewagi już nie oddali, zwyciężając pierwszego seta do 19.

Drugi set był bardzo podobny, lecz tym razem gospodarze szybko uciekli rywalowi i kontrolowali wydarzenia boiskowe wygrywając 25:12.

Przed kolejną partią trener Sylla dokonał zmian, dając szansę zawodnikom z drugiej szóstki. Kiedy wydawało się, że będzie to ostatni set tego meczu, zgubna dla szczecinian okazała się nadmierna pewność siebie. Kontrola kolejnego seta jak i całego meczu, w pewnym momencie zbytnio rozluźniła naszych zawodników, którzy coraz częściej zaczęli popełniać błędy własne. Zespół SGS-u Goleniów w kilka chwil odrobił 7 punktową stratę i wyszedł na prowadzenie. Gospodarze chcieli mimo wszystko wygrać tego seta, udało im się nawet doprowadzić w końcówce do remisu, lecz ostatecznie to rywal cieszył się ze zwycięstwa w tej części meczu(23:25).

Przegrana w trzeciej partii wyzwoliła w zawodnikach Stalpro Błyskawicy sportową złość. Rehabilitacja za poprzedniego seta udała się w stu procentach, a wynik 25:10, ostatecznie potwierdza, kto tego dnia dominował na parkiecie.

Wyjściowy skład Stalpro Błyskawicy Szczecin: Łukasz Grot, Krzysztof Zapaśnik, Daniel Zabłocki, Jakub Kopiński, Damian Markiewicz, Mateusz Kujawa oraz Krystian Herrmann(l.)

Stalpro Błyskawica Szczecin vs. SGS Goleniów 3:1 (25:19; 25:12; 23:25; 25:10)